Sattas “Ne Kaldı”yla Yeniden Reggae Rüzgarları Estiriyor!

Kurulduğundan bu yana birbirinden güzel besteler ve performanslarla Jamaika’yı Türkiye’ye getiren Türk reggae grubu Sattas, yepyeni besteleri Ne Kaldı’yı GRGDN Müzik etiketiyle yayınladı.

Selim Öztürk (Yalın, Göksel, Athena) prodüktörlüğünde kaydedilen Ne Kaldı, grubun kariyerinde yeni bir hit olmaya aday. Parçada hiç olmadığı kadar rock tınılarına yakınlaşan ve içinde bulunduğumuz dönemin zorluklarına değinen gurup, köklerindeki reggae’den de taviz vermiyor. Ne Kaldı’da gruba geri vokallerde Sena Nur Gül (nam-ı diğer sosyal medyada eğlenceli kişiliğiyle bilinen müzisyen Paptircem) ve Türk müziği-yabancı rock sentezleriyle ünlü Salih Korkut Peker eşlik ediyor.

Geçtiğimiz aylarda unutulmaz Neşet Ertaş eseri Yalan Dünya’ya kattıkları orijinal yorumlarını ve ardından Küçük Kardeşim teklisini yayınlayan ekip, yoluna Ne Kaldı ile devam ediyor. Albüme doğru adım adım yaklaşırken Ne Kaldı’nın hemen ardından İngilizce sözleriyle dikkat çekecek yeni şarkıları Slowly de, dinleyicileriyle buluşmayı bekliyor.

Vokalde Orçun Sünear, gitarda Batuhan Kurnaz, davulda Cenk Güngör, klavyede Faruk Demir Tugayoğlu ve bas gitarda Öykü Gülata’nın yer aldığı Sattas, 2006 yılında kuruldu. Reggae müziğin Türkiye’deki en köklü ve popüler temsilcisi olan grup, 2012’de kendi adını taşıyan ilk albümleri Sattas’ı çıkardı, ardından Bir Ben Miyim, Duman cover’ları Aman Aman ve Gene Sen single’ları ile bu eşsiz sound’u ve kültürü ülkemizde yaymaya devam etti. Sahnelere doymayan grup, şu anki aktifliğinin yanı sıra ülkemizde Rock’n’Coke, Zeytinli Rock Festivali ve sayısız ulusal festivalde sahne almış, yurtdışında ise Montreal Jazz Festivali, Rototom Sunsplash, Sziget gibi festivallerde başarılı performanslara imza atmıştır.

Ne Kaldı, GRGDN Müzik iş birliğiyle tüm dijital platformlarda!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: