Sakin Seyir’den Yepyeni Bir Şarkı Daha!

Sakin Seyir”, 2016 yılının Eylül ayında, İstanbul’da Metin Tapkı ve Hüseyin Ak tarafından kuruldu. Böylece doksanlarda rock müzik yapan “Okyanus grubunun üyeleri, otuzbeş yıl sonra tekrar bir araya gelmiş oldu.

Sadece kendi şarkılarını çalan “Sakin Seyir”, çeşitli İstanbul barlarında konserler verdikten sonra, 2019 yılında dokuz şarkıdan oluşan “Aynı Ama Farklı” isimli ilk albümünü yayınladı. Grup 2020 yılında “Ben Benim Hâlâ” ve “Anjiyo Değil Doktor Bana Bir Sebep Lâzım” teklilerini ve ardından da oniki şarkıdan oluşan Yel Eser” isimli ikinci albümünü yayınladı. 2021 Yılında “Sonbahar” ve “Hep  Konuşan Hiç Duyamaz” teklilerini yayınlayan grup, yepyeni teklisi “Hep Sokakta” ile karşınızda. 

Değerli tiyatro oyuncusu Bilge Can Göker’in seslendirdiği şarkıda gitarları Hüseyin Ak, bası Poyraz Kılıç çaldı. Davul ve klavye track’leri Metin Tapkı tarafından VST teknolojisiyle masa başında üretildi. Sakin Seyir, şarkılarında kentli bir münzevinin hezeyanlarını alternatif rock tarzında anlatarak üretmeye devam ediyor. 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: