Sakin Seyir’den Yeni Tekli: Doğru Denize

Düzenli olarak üretmeye devam eden Sakin Seyir, yaz sezonunun açılış şarkısını yayınladı: “Doğru Denize”. Bir önceki tekli “Hep Sokakta” gibi yine bir funkrock örneği olan “Doğru Denize” hareketli temposuyla, pandemi yasaklarının bunalttığı herkesi “azcık” soyunmaya çağırıyor.

Sakin Seyir”, 2016 yılının Eylül ayında, İstanbul’da Metin Tapkı ve Hüseyin Ak tarafından kuruldu. Böylece doksanlarda rock müzik yapan “Okyanus” grubunun üyeleri, otuzbeş yıl sonra tekrar bir araya gelmiş oldu. Sadece kendi şarkılarını çalan “Sakin Seyir”, çeşitli İstanbul barlarında konserler verdikten sonra, 2020 yılı Haziran ayında “Ben Benim Hâlâ” isimli ilk teklisini, Temmuz ayında 9 şarkıdan oluşan “Aynı Ama Farklı” isimli ilk albümünü ve Ağustos ayında “Gelmez” teklisini yayınladı. Grup 2021 yılı Şubat ayında 5 şarkıdan oluşan “Yel Eser” isimli ikinci albümünü yayınladı. Nisan ayında “Sonbahar” ve “Hep Konuşan Hiç Duyamaz” ve Mayıs ayında “Hep Sokakta” teklilerini yayınlayan grup, Haziran’da yepyeni teklisi “Doğru Denize” ile karşınızda.

İzmirli yetenekli solist Eftın Ardar’ın seslendirdiği şarkının vokal kayıtları Yuri Ryadchenko tarafından Super Audio Forces Kayıt Stüdyosu’nda gerçekleştirildi. Şarkıda gitarları Hüseyin Ak, bası Poyraz Kılıç çaldı. Davul ve klavye track’leri Metin Tapkı tarafından VST teknolojisiyle masa başında üretildi. Sakin Seyir, şarkılarında kentli bir münzevinin hezeyanlarını alternatif rock tarzında anlatarak üretmeye devam ediyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: