Sakin Seyir’den Yeni Şarkı: Çakıltaşı

Düzenli olarak üretmeye devam eden Sakin Seyir’den, yepyeni bir şarkı daha: “Çakıltaşı”. Bir aşk hikâyesinin alegorik bir tarzda anlatıldığı şarkı, aşkın kapalı dünyasında sıkışmış çiftlere bir de çıkış yolu sunuyor. Bu yolu şarkının içinde bulacaksınız.

Sakin Seyir”, 2016 yılının Eylül ayında, İstanbul’da Metin Tapkı ve Hüseyin Ak tarafından kuruldu. Böylece doksanlarda rock müzik yapan “Okyanus” grubunun üyeleri, otuzbeş yıl sonra tekrar bir araya gelmiş oldu. Sadece kendi şarkılarını çalan “Sakin Seyir”, çeşitli İstanbul barlarında konserler verdikten sonra, 2020 yılı Haziran ayında “Ben Benim Hâlâ” isimli ilk teklisini, Temmuz ayında 9 şarkıdan oluşan “Aynı Ama Farklı” isimli ilk albümünü ve Ağustos ayında “Gelmez” teklisini yayınladı. Grup 2021 yılı Şubat ayında 5 şarkıdan oluşan “Yel Eser” isimli ikinci albümünü yayınladı. Nisan ayında “Sonbahar” ve “Hep Konuşan Hiç Duyamaz”, Mayıs ayında “Hep Sokakta” ve Haziran ayının başında “Doğru Denize” teklilerini yayınlayan grup, yepyeni teklisi “Çakıltaşı” ile karşınızda.

Değerli tiyatro ve seslendirme sanatçısı Bilge Can Göker’in seslendirdiği şarkıda gitarları Hüseyin Ak çaldı. Diğer enstrümanlar Metin Tapkı tarafından VST teknolojisiyle masa başında üretildi. Sakin Seyir, şarkılarında kentli bir münzevinin hezeyanlarını alternatif rock tarzında anlatarak üretmeye devam ediyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Desecrate İranlı Kadın Vokal Haniye Kian’ı Kadrosuna Kattı!

Desecrate İranlı kadın sanatçı Haniye Kian ile vokal olarak anlaştığını Wormholedeath label resmi Youtube kanalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: