Sabih Cangil ve Müzikle Geçen 50.Yıl Albümü

50 yıldır müzik dünyasının içinde olan besteci, söz yazarı, gitarist, yorumcu ve prodüktör Sabih Cangil farklı dönemlerdeki bestelerinden yaptığı seçki ile “50.yıl” albümü çıkarıyor.

Bu albümde Sibel Tüzün, Kenan Vural, Tibet Ağırtan, Gür Akad gibi duayen 15 solist Cangil‘in şarkılarını yeniden yorumlayacak.

Söz konusu albüm sanatçının kendi yapım şirketi olan SCP aracılığıyla 2020 Şubat ayında piyasaya çıkacak.

50. yıl albümünün lansman konserinde albüme katkı sağlayan solistler Sabih Cangil Band ile aynı sahnede yer alacak ama henüz tarihi belirlenmemiş olan bu büyük konserden önce Sabih Cangil ve grubunu 12 Aralık‘ta Kadıköy’ün çiçeği burnunda konser salonu The Wall Saloon‘da izleyebilirsiniz.

Hem yeni dönem bestelerini, hem de eski RA “repertuarından örnekler çalmakta olan Sabih Cangil‘in gitar ve vokalde yer aldığı grupta yılların müzisyenleri; gitar ve geri vokal’de Tanju Eren, bas gitar’da Cenk Tarhan, klavye ve geri vokal’de Güven İlter ve davul’da Alpay Şalt yer alıyor.

Hakkında Tamer Uz

Tamer Uz
Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Pr. ve Tasarım Ajansı Kurucu

Diğer Haberler

Deniz Demiröz Yeni Single Albümünün Klip Çalışmasını Yayınladı: Aşk Uğruna

Bulutsuzluk Özlemi‘nin başarılı gitaristi ve solo çalışmalarıyla son dönemin en üretken isimlerinden Deniz Demiröz, yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir