Ruki’nin Pop-Punk Üçlüsü ‘En Güzel Rüyamda’ Yayınlandı!

İstanbullu Pop-Punk grubu Ruki, üzerinde çalıştığı ‘Garip Çocuk‘ albümünden 3 şarkıyı ‘En Güzel Rüyamda‘ başlığı ile yayınladı.

Grubun ilk single albümü olan ‘En Güzel Rüyamda‘ 3 şarkıdan oluşuyor ve albüme ismini veren şarkıya ‘Bir Kız Hakkında‘ ve ‘Herkes Sussun‘ eşlik ediyor.

Albüm kapağında ise grubun ikonik karakteri ‘Garip Çocuk‘ bulunuyor.

1 1 212x300 - Ruki'nin Pop-Punk Üçlüsü 'En Güzel Rüyamda' Yayınlandı!

Grup, üzerinde çalıştığı ‘Garip Çocuk‘ isimli albüm ile bu karakterin hikayesine odaklanacak.

Garip Çocuk‘ isimli kurgu karakterin yaşadıkları albüm boyunca bazen birinci ağızdan bazen ise üçüncü ağızdan dinleyiciye aktarılacak.

Albümün çıkış tarihi henüz belli değil ancak 16 Haziran itibariyle yayınlanan ‘En Güzel Rüyamda‘ single çalışması albümle ilgili birçok ipucu veriyor.

Albümün ilk şarkısı ‘En Güzel Rüyamda‘ vokal melodileri ve minimalliği ile geniş bir dinleyici kitlesine hitap ediyor.İkinci şarkı ‘Bir Kız Hakkında‘ ise şarkı boyunca harmonik vokaller kullanılması açısından ilgi çekici.Herkes Sussun‘ ise kullanılan progresif davul ritimleri ve karanlık savaş teması ile ön planda.

16 Haziran‘da yayınlanan single albüm’e Youtube, Spotify, iTunes ve Soundcloud gibi dijital platformlardan ulaşılabilecek.

İlk single çalışmasına giden süreçte birçok köklü mekanda sahne alan Ruki, Caravan‘da düzenlenen ‘Zine Fest & Punk Gecesi‘ ve Eski Beyrut‘ta düzenlenen ‘Punk It Up‘ etkinliklerinde gösterdiği performansla dikkat çekmişti.

Daha sonra bir süre konserlere ara veren ve besteleri üzerine yoğunlaşan grup, Eylül ayı itibariyle konserlere kaldığı yerden devam edecek.

Ruki‘yi aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz…

Facebook - Ruki'nin Pop-Punk Üçlüsü 'En Güzel Rüyamda' Yayınlandı!  Twitter - Ruki'nin Pop-Punk Üçlüsü 'En Güzel Rüyamda' Yayınlandı!  nstagram - Ruki'nin Pop-Punk Üçlüsü 'En Güzel Rüyamda' Yayınlandı!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Deli Gömleği’nin Veda Şarkısı: “Hoşçakal”

Bu sene 25. yılını kutlayan ve 1999’dan bu yana Türkçe rock dünyasında kendine özgü karakterini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: