Rock Off 2019 | Parkorman

Herkese selam! Birkaç günlük gecikmeli Rock Off 2019 yazımla sizlerleyim!

Yine iş için gittiğim etkinliklerden bir tanesiydi. Videolu halini merak edenleri Allianz Motto Müzik Youtube kanalında Bi’ Bakıp Çıkıcam isimli programa alabilirim! ?

( https://www.youtube.com/watch?v=6lV1Z284Qqw )Neyse gelelim etkinliğe…

Bu sene headliner olarak Opeth‘in yer aldığı festivalde Ensiferum, Pentagram, Black Tooth, Khepra, Undertakers ve TEC sahne aldı. Festivalin sunuculuğunu Metehan Mert Çakır gerçekleştirdi. Konserler saat 14:15 gibi başladı ama öncesinde size biraz festival ortamından bahsetmek istiyorum. Bir kere bu zamana kadar deneyimlediğim en güzel etkinliklerden bir tanesiydi. Festivallerin genel sorunu olan oturacak alan, özellikle oturacak gölgelik alanı çok iyi bir şekilde oluşturmuşlar. Aynı zamanda festival alanlarının kötü yemeklerinin yanı sıra çok daha iyi yemekler vardı. İçki konusunda da birçok festivale göre daha uygun fiyattaydı. En azından bundan önce gittiğim adını vermek istemediğim bir festival var ona göre çoooook çok iyiydi. Çünkü orada bir bira 25 TL idi. Her neyse bu içki-para muhabbetini geçiyorum ve kaldığım yerden devam ediyorum. Öhöömm öhöömm…

66909929 391254684828514 364386786329231360 n - Rock Off 2019 | Parkorman

Pentagram ve Black Tooth dışında diğer grupları canlı olarak ilk defa dinledim. Pentagram, Black Tooth ve Opeth dışında da diğer grupları her şekilde ilk defa dinledim. Undertakers‘ın sahnesini çok iyi buldum, bence sahneye ve seyirciye çok hakim bi grup. O alevli şovlar sonrasında yeterince kavrulduğumuz güneşin altında iyice yandık ama olsun. Güzeldi. 1f642 - Rock Off 2019 | Parkorman

Black Tooth‘u daha önce Zeytinli Rock Festivali‘nde de dinleme fırsatı bulmuştum. Gerçekten sağlam grup, hiç lafım yok ama sahnede sürekli küfür ederek dinleyici ile iletişim kurmaya çalışmak… Bilemedim ya, beni biz irite etti doğrusu. Gerek yoktu yani ama oldu öyle şeyler…

Pentagram, canım Pentagram! Performanslarına lafım yok ama onlardan mı kaynaklı yoksa organizasyondan mı bilmiyorum ama ses sistemi kötüydü. Yani bana göre… Belki içinizden birine normal gelmiştir, bilmiyorum ama çok daha iyi sese sahip performanslarını izleme fırsatı yakalamıştım.

Ensiferum tamamen bilmediğim bir gruptu. İlk kez dinledim ama günün eeeenn sevdiğim performansı oldu. Hatta dedim bu zamana kadar nasıl dinlemedim yahu!? Gerçekten çok güzel müzik yapıyormuş adamlar. Biriniz de dememiş “Zeynep al kardeşim şöyle bir grup var dinle!” diye. Size de aşk olsun valla. Neyse sonuna kadar Ensiferumcuyuz! 1f60b - Rock Off 2019 | Parkorman?

Gelelim günün dev ismine… Huzurlarınızda Opeth! Sahnede kullandıkları görseller o kadar iyiydi ki, sizi sahneye sürekli kitleyen büyülü bir ortam oluşturuyordu. Bunların yanı sıra Opeth 13-14 yaşlarımda sık dinlediğim gruplar arasında yer alan, odamda posteri asılı bir gruptu. Her şeyden önce o zamanları düşünerek dinledim. Çünkü o zamanki Zeynep‘e bir gün Opeth‘i canlı dinleyeceksin deseler asla inanmazdı. Şimdi ise çok güzel deneyim oldu.

Konserler kadar dinleyici kitlesi de bir başkaydı. Hep derim zaten rock/metal dinleyicisi bi başka, ayrı bir bilinçli. Gerçekten çok rahat ettiğim, hiç sorun yaşamadığım bir ortamdı. Baya keyif aldım yani.

Ha bu arada benden duymuş olmayın ama seneye Rock Off‘un 2 gün gerçekleşmesi planlanıyormuş. Ay daha fazla eğlence için bize uyar valla! Olsun, olsun!

Hakkında Zeynep Toker

Rockistasyonu.com'da Yazar / Allianz Motto Müzik

Diğer Haberler

“Sonsuz Döngü’nün İçine Davet” » Albüm Kritiği: Can Uzunallı – Sonsuz Döngü

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzikseverler. Bilindiği üzere; Makine, Murder King başta olmak üzere; ülkemizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: