Rock Müzisyenleri ve Önemli Sanatçılar Livaneli 50.Yıl Albümünde Buluştu!

Zülfü Livaneli’nin 50. Sanat Yılı için 50 eseri yeni düzenlemeleri ile 50 Sanatçı tarafından yeniden yorumlanan albümde bir çok rock müzisyeni ve önemli sanatçılar yer aldı.

San Romeo’da En iyi besteci ödülünü alan, besteleri ve 40 dilde yayımlanan romanları ile milyonların gönlüne taht kuran Zülfü Livaneli‘nin 50.Sanat yılı için 50 sanatçı’nın katılımıyla 50 Livaneli bestesinden oluşan 3CD‘lik büyük bir proje hazırlandı.

1996 yılında UNESCO tarafından Büyükelçilikle de onurlandırılan Zülfü Livaneli‘nin bu özel albümünde Tuna Velibaşoğlu (Seksendört), Yeni Türkü, Ceylan Ertem, Bulutsuzluk Özlemi, Haluk Levent, Feridun Düzağaç, Gece Yolcuları, Teoman, Harun Tekin gibi rock müzisyenleri ve gruplarının yanı sıra birbirinden değerli sanatçılar da Livaneli’nin eserlerini yorumladı.

0000000720445 1 - Rock Müzisyenleri ve Önemli Sanatçılar Livaneli 50.Yıl Albümünde Buluştu!

Zülfü Livaneli‘nin 50.sanat yılı için hazırlanan dev proje, şu ana kadar yapılanlar arasında en büyüğü olma özelliğine de sahip.

Haluk Levent‘in, Livaneli’nin ‘Kan Çiçekleri‘ şarkısını yorumladığı, bir çok rock müzisyeni, grubun ve yanı sıra önemli sanatçıların da yer aldığı, ‘Seyhan Müzik‘ etiketiyle yayınlanan ‘Livaneli 50. Yıl Özel Bir Kuşaktan Bir Kuşağa‘ albümünü aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Feridun Düzağaç’dan Yeni Şarkı: “Kötü Adam”

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç “Kötü Adam” adlı yeni şarkısını dinleyiciyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: