Rock Müziğe Taze Kan: Sıfır Noktası’yla Tanışın!

Sıfır Noktası grubu ilk albümü “Akıl Oyunları“nı yayınladı. 8 şarkı‘dan oluşan albüm değişik soundlarla farklı kitleleri bir araya toplayabilecek bir 35 dakika sunuyor.

2015’te Deniz Sülek, Durukan Çoban ve Barış Can Uç tarafından kurulan grup Abdullah Uyumaz‘ın ve Alper Akdoğan‘ın da eklenmesinden sonra iki tekli yayınladı. İlk teklisinden sonra grubun halen söz yazarlığını yapmakta olan Deniz Sülek yerine Süleyman Hilmiz Uyumaz solist olarak gruba dahil olmuş ve grup bugünkü halini almıştır.

Sahne hayatına 2017 yılında başlayan Sıfır Noktası, Türkiye’nin bir çok yerinde konserler verip ve farklı yerlerden hatrı sayılır kitleleri birleştirdi. Bestelerini albüm şeklinde 12 Nisan 2019’da dijital platformlarda yayınlayan Eskişehir’li grup, 3 Mayıs’ta “Akıl Oyunları” lansman konserlerine kendi şehrinde yapacağı büyük bir konserle başlıyor. İlk bakışta göze çarpan albüm kapağı yine Deniz Sülek‘e ait.

Sözlerin anlattığı şeyler hayatın içindeki gerçeklikleri soyutlar, bunları insanlara melodik çerçevede aktarmaya çalışır nitelikte bir izlenimde. İçinde farklı tarzları bir arada barındıran grubun masalvari sözleriyle eski rock tonlarını modern bir biçimde sunmaya çalışıyor. Aynı zamanda; tanıtımlarını, çizimlerini, tasarımlarını, web ve sosyal medya dizaynını grup üyelerinin üstlendiğini görüyoruz.

Geçmişten beri arkadaş olan ve bu ruhu seyircisine aktarmaya çalışan “Sıfır Noktası” grubunda;  vokal Süleyman Hilmi Uyumaz, gitarlar’da Abdullah Uyumaz ve Barış Can Uç, bas gitar’da Durukan Çoban, davul’da ise Alper Akdoğan bulunmakta.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Feridun Düzağaç’dan Yeni Şarkı: “Kötü Adam”

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç “Kötü Adam” adlı yeni şarkısını dinleyiciyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: