Rock İstasyonu Cephesinden 2018’de Rock Camiasında Yaşananlar!

Merhaba değerli Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock Müzik severler.

Takip edenleriniz bilir; Rock İstasyonu’nda bir kaç seneye kadar farklı kategorilerde “Yılın En İyileri” anketi yapıyorduk.Bu yıl sponsor bulamadığımız için anket yapmama kararı almış ve bunu yine siz değerli takipçilerimizle paylaşmıştık.

Bu kez değişiklik yapıp, yılın en iyi albümleri, klipleri, şarkıları yerine kendi cephemizden 2018’de rock müzik dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri derledik.

Öyleyse başlayalım;

OCAK 2018

Rock Dünyasından Bir Yıldız Daha Kaydı: Dolores O’Riordan

Ünlü Rock grubu The Cranberries’in solisti Dolores O’Riordan hayatını kaybetti.

Diken’den ‘Rock İstasyonu’ İçin Jingle!

Türkçe Heavy metal müziğin önde gelen grubu Diken, Rock İstasyonu için jingle müziğe imza attı.

Radyo Rockistasyonu Yayın Hayatına Başladı!

Kurulduğu günden bu yana sayısız Haber, Röportaj, Köşe Yazısı ve kendine özel ‘Rocken’ adlı programa imza atan Rock İstasyonu olarak radyo yayınımızı hayata geçirdik.

gettyimages 539499508 h 2018 - Rock İstasyonu Cephesinden 2018'de Rock Camiasında Yaşananlar!

ŞUBAT 2018

Murder King’de Görev Değişikliği!

Ülkemizin başarılı metal gruplarından Murder King, vokali Can Uzunallı ile yolların ayrıldığını ve grubun yeni vokalinin Ufuk Özkurt olduğunu duyurdu.

MART 2018

Radyo Rockistasyonu Yayın Hayatını Sonlandırmaya Karar Verdi!

Radyo Rockistasyonu’nu, Radyo yayınlarımızın dinleyiciler, müzisyenler ve gruplar tarafından yeterli ilgiyi görmemesi, özel hayatımızdaki işlerimizin yoğunluğundan dolayı yayına, kayıt ve montaj işlerine fazla vakit ayıramamız, ve daha da önemlisi; Rock İstasyonu ile ilgili daha farklı ve ciddi projemizi hayata geçirmek adına kafa yormaya, çalışmaya başlamak için radyo yayın hayatımızı sonlandırmaya karar verdik.

Murder King’de Görev Değişimi Sürdü!

Ülkemizin başarılı metal gruplarından Murder King, Ocak ayında Can Uzunallı’nın yerine vokalde yola Ufuk Özkurt ile devam edeceklerini açıklamıştı.

Murder King Mart ayında bir görev değişimine daha giderek, 5 yıldır aynı sahneyi paylaştıkları bas gitaristleri Yetkin Taşkın’ın görevi Can Yücel Korkut’a devrettiğini duyurdu.

Barış Akarsu’nun Anısını Yaşatmak İçin Dernek Kuruldu!

2007 yılında yaşanan talihsiz kazanın ardından aramızdan ayrılan Barış Akarsu’nun anısını yaşatmak için “Barış Akarsu Kültür ve Yardımlaşma Derneği” adı altında bir dernek kuruldu.

Birçok yardım projesi hayata geçirecek olan Barış Akarsu Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Barış Akarsu’nun doğum tarihi olan 29 Haziran’da faaliyetlerine başladı.

CmhEzuHXEAATWgG - Rock İstasyonu Cephesinden 2018'de Rock Camiasında Yaşananlar!

NİSAN 2018

Teoman’ın, Hayatına Dair Hikayelerini Anlattığı Kitabı Yayınlandı!

Müzik hayatında 21 yılı geride bırakan ve Ocak ayında eski şarkılarını yeni düzenlemeleriyle biraraya getirdiği ‘Koyu Antoloji’ albümünü dinleyiciyle buluşturan Teoman’ın kaleme aldığı kitabı ‘Fasa Fiso’ okurla buluştu.

Şarkılarıyla rock müziğe damgasını vuran sanatçı, bu defa kendi hayatına dair hikayelerini bu kitapta anlattı.

Huawei’den Barış Manço’ya Saygı Duruşu!

Son dönemlerin gözde teknoloji şirketi Huawei, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle değerli sanatçımız Barış Manço’nun sunduğu ‘Adam Olacak Çocuk’ programına yıllar önce katılan çocukları Barış Manço’nun evi’nde buluşturdu.

Yardımcı ekipmanlar ve Huawei’nin en yeni akıllı telefonu P20 Pro ile çekilen klipte Barış Manço’nun oğlu Doğukan ve Batıkan Manço da yer aldı.

MAYIS 2018

Korhan Özyıldız, Marsis Grubunun Dağıldığını Açıkladı!

Karadeniz Rock müziğinin sevilen gruplarından Marsis’in vokali Korhan Özyıldız, hem kendi, hem de grubun sosyal medya hesabından, grup arkadaşlarıyla birlikte Marsis’e süresiz bir ara verme kararı aldıklarını duyurdu.

Korhan Özyıldız, grup üyelerinin ayrı projelerde üretmeye, paylaşmaya, müzik yapmaya, şarkılar söylemeye, sahnelerde olmaya; kendisinin de müzik yolculuğuna solo albüm çalışmasıyla devam edeceğini belirtti.

5ac1ede0ae7849281c46a8f7 - Rock İstasyonu Cephesinden 2018'de Rock Camiasında Yaşananlar!

AĞUSTOS 2018

Barış Akarsu’nun Hayatı Kitap Oldu!

Çalışmalarına Mart 2009’da başlanan “Barış Akarsu’lu Yıllar” adını taşıyan kitap, 7 Ağustos itibariyle raflardaki yerini aldı.

Barış Akarsu’nun yakın dostu Metin Sözüçetin tarafından kaleme alınan kitap, Haluk Levent’in de desteği ile Destek Yayınları etiketiyle yayınlandı.

Hayko Cepkin ve Aslı Kula Dünya Evine Girdi!

Rock müziğin sevilen ismi Hayko Cepkin, 15 yıl kadar uzun bir süredir birlikte olduğu Aslı Kula ile evlendiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Hayko Cepkin’in Aslı Kula ile 15 yıllık birlikteliğini taçlandırdığı düğün törenine tarafların aileleri ve yakın dostları katıldı.

2100028 1200x627 - Rock İstasyonu Cephesinden 2018'de Rock Camiasında Yaşananlar!

EKİM 2018

“Yedinci Ev” Müzikal Yolculuklarına Son Verdi!

Sevilen Rock gruplarından Yedinci Ev, sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamayla müzikal yolculuklarına son verdiklerini duyurdu.

Sevenleri tarafından büyük şaşkınlık ve üzüntüyle karşılanan açıklama şu şekildeydi: “Maalesef artık devam edemiyoruz.Karşımızda çoğunluğunu Manevi Yıkımlar’ın oluşturduğu koca bir liste var.Aramızdaki dostluk her daim devam edecek ancak ortak aldığımız kararla YEDİNCİ EV’in müzikal yolculuğuna son verdik.Her şey için teşekkür ederiz.”

Rock İstasyonu 8 Yaşında!

İlk olarak “Çanakkale Rock istasyonu” adı altında 20 Ekim 2010 tarihinde yayın hayatına başlayan, “Türk Rock Müzisyenlerine ve Gruplarına destek olmak” öncelikli hedefi olan platformumuz kurulduğu günden bugüne; Rock Müzik Haberlerini, Canlı Performansları, Konserleri, Sevilen Rock Müzisyenleri ve Gruplarıyla Sayısız Röportajı, “ROCKEN” programıyla Müzisyenlerin Bilinmeyen Yönlerini takipçileriyle ve Rock müzik severler ile buluşturan, 2014 yılında hayata geçirdiği web sitesiyle birlikte yoluna ‘Rockistasyonu.com’ olarak devam etme kararı alan platformumuz 8.yaşını kutladı.

“Bohemian Rhapsody” Ülkemizde Gösterime Girdi!

Dünyaca ünlü efsane rock gruplarından Queen’in efsane vokali Freddie Mercury’u konu alan ‘Bohemian Rhapsody’ filminin ülkemizdeki ilk gösterimi 30 Ekim’de gerçekleşti.

bohemian rhapsody rami malek freddie mercury - Rock İstasyonu Cephesinden 2018'de Rock Camiasında Yaşananlar!

KASIM 2018

Moğollar’ın Kurucularından Aziz Azmet’i Kaybettik!

Ülkemizin 50.sanat yılını deviren efsane grubu Moğollar’ın Murat Ses ile birlikte kurucularından, usta müzisyen Aziz Azmet hayatını kaybetti.

Murder King’de Yeniden Vokal Ayrılığı!

Bu yıl başlarında kadrosunda görev değişikliğine giderek Can Uzunallı ile yolları ayıran ve yerine Ufuk Özkurt‘u dahil eden Murder King, Ufuk Özkurt ile de yollarını ayırdığını duyurdu.

Murder King’in yeni vokali, grubun gitaristi Fırat Öz oldu.Murder King’in yeni albümünde vokalleri üstlenen Fırat Öz’ü MK konserlerinde gitar vokal olarak göreceğiz.

resized fbc19 49cc7f4akullanilacakmogollarcemkaraca - Rock İstasyonu Cephesinden 2018'de Rock Camiasında Yaşananlar!

2018‘de yayınlanan bir çok başarılı albümler, klipler, gerçekleşen konserler ve festivaller dışında bizim cephemizden Rock camiasında yaşanan diğer önemli gelişmeler böyleydi.

Şimdiden 2019‘un tüm dünyaya barış, huzur getirmesini, yeni yılın da sanat açısından bol verimli olduğu bir yıl diliyoruz.

Mutlu yıllar!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Can Gox’dan “Deli Eylül” Yorumu!

Sevilen, başarılı besteci ve yorumculardan Can Gox, yeni albümü “Dem”in ikinci teklisi “Deli Eylül”ü yayınladı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: