Rock İstasyonu 11 Yaşında!

2010 Ekim ayında yayın hayatına başlayan Rock İstasyonu doğum gününü kutluyor.

Rockistasyonu.com, ilk olarak “Çanakkale Rock istasyonu” adı altında 20 Ekim 2010 tarihinde yayın hayatına başladı.

Türk Rock müzisyenlerine ve gruplarına destek olmak” öncelikli hedefi olan platformumuz, 2014 yılında hayata geçirdiği web sitesi ile birlikte yoluna ‘Rockistasyonu.com‘ olarak devam etme kararı aldı.

Rockistasyonu.com uzun süredir planlarında olduğu radyo yayınını “Radyo Rockistasyonu” adıyla 2018 Şubat ayında hayata geçirdi.

Büyük bir heyecanla hayata geçirilen Radyo Rockistasyonu’nun yayın hayatı; dinleyiciler, müzisyen ve gruplar tarafından yeterli desteği görmemesi, özel hayatımızdaki işlerimizin yoğunluğu ve Rock İstasyonu ile ilgili daha ciddi projeleri hayata geçirme düşüncemizle 2018 Nisan ayında son buldu.

Rockistasyonu.com kurulduğu günden bugüne; yeni klip ve yeni albüm haberlerini, canlı performansları, konser duyuruları ve paylaşımlarını, sevilen rock müzisyenleri ve gruplarıyla sayısız röportajı, kendine özel “ROCKEN” adında yayınladığı program ile müzisyenlerin bilinmeyen yönlerini ve EN‘lerini takipçileriyle ve rock müzik severler ile buluşturmaya devam ediyor.

2010 senesinde kurduğum ve kurarken bir iki şarkı paylaşır, gönül eğlendiririm dediğim “Rock İstasyonu” dile kolay 11. yılına ulaştı. Bu süre içerisinde imkanlarımız dahilinde güzel işlere imza attığımızı düşünüyorum. İmkanlar el verdiği sürece de çizgimizi bozmadan Rock müzik adına burada güzel işlere imza atmaya devam edeceğimize inanıyorum. Geçtiğimiz yıl 10. yılımız nedeniyle, ilk defa İstanbul’da çeşitli sanatçı ve grupların sahne alacağı, camiadan dostlarımızın katılacağı bir gece düzenleme düşüncesindeydik, hatta düşünceden öte planlamalarımızı yapmaya başlamıştık fakat pandemi başlayınca bizim de bu yönde planlarımız alt üst oldu. Geldiğimiz noktada evet, belirli kurallar dahilinde bir süre önce konserler yeniden başladı, ama bazı durumlar henüz rayına oturmuş olmadığı gibi, pandemi de henüz tamamen bitmiş değil. Umarız ilerleyen yıllarda bu hayalimizi gerçekleştirebiliriz. Geleneği bozmayayım; buradan Rock İstasyonu’nun bugünlere ulaşmasında en ufak katkısı olan eski ekip arkadaşlarıma, mevcut ekibimize, bize desteklerini esirgemeyen sanatçı ve gruplarımıza, menajerlere, tüm dostlarımıza ve takipçilerimize sonsuz teşekkür ediyor, bize desteklerinin devam etmesini temenni ediyorum.

Emrullah Tamer UZ

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: