Rock Gitar Ustaları’ndan İlk Tekli!

Yapımın kısa hikayesi: Bu albümdeki gitar ustaları uzun yıllardır İstanbul rock piyasasının içinde yer alan duayen müzisyenler. Bu tekli bir parçada 9 ünlü rock gitarcısının katıldığı değerli bir buluşma. Albümün yapım aşaması 14 ay sürdü. Bu projenin yapımcısı da albümde yer alan 9 gitaristten biri olan Sabih Cangil. “Orient & Occident” farklı stüdyolarda kaydedilip SCP stüdyosunda mikslendi ve mastering aşamaları Tanju Eren tarafından yapıldı. Kapak tasarımı: Altan Üze. Tüm fotoğraflar ve videoklip: Emre Taban. Tekli SCP (Sabih Cangil Productions) www.sabihcangilproductions.com tarafından yayımlandı.

Gitar soloları ile parçada yer alan gitaristler: Arif Deniz Toker, Can Güney, Gür Akad, Hakan Şavklı, Melih Güzel, Paşa Çelik, Sabih Cangil, Tanju Eren, Taylan Dedeoğlu.

Davul: Erhan Akhan

Beste ve Düzenleme: Sabih Cangil.

Albümün amacı:

Müzik yaşamlarını rock müziğe adamış profesyonel gitaristleri tek bir parçada birleştirerek arşiv niteliğinde bir single yayımlamak ve ülkemizde büyük hayran kitlesi olan bu müzisyenlerin gitar tekniklerini bu yapım ile sunmak.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: