Rock Dünyasının Sembolleşmiş İki Önemli Kişiliği Hayat Verdikleri Şarkılarla Anılacak!

21 Ocak‘ta Kadıköy The Wall Saloon‘da Rock dünyasının sembolleşmiş iki önemli kişiliği hayat verdikleri şarkılarla anılacak.

İrlandalı Rock ikonu Phil Lynott ve 1969 yılında kurduğu, günümüzün birçok önemli grubunun ve müzisyeninin müziğe başlama sebebi ve ilham kaynağı olan grubu Thin Lizzy ve tartışmasız Rock dünyasının en önemli seslerinden Ronnie James Dio.

Tribute to the Legends adlı gece saat 22:00‘de başlayacak.

Gitarizma in Lizzy – Thin Lizzy Tribute

Türkiye’nin başarılı gitaristlerini aynı sahnede buluşturan Gitarizma projesi 8. yılına girerken bir farklılık yaratarak projede yer alan çoğu müzisyenin gitar çalmaya ve rock müzik dinlmeye başlamasındaki en büyük ilham kaynaklarından olan, geçtiğimiz yıl 50. kuruluş yıldönümü kutlanan İrlanda kökenli Thin Lizzy grubunun şarkılarından oluşan konserler verme kararı aldı. Gitarizma in Lizzy’de vokal’de Tunç Arkan, gitarlar’da Taylan Dedeoğlu ve Hakan Şavklı, bas gitar’da Cem Gürel, davul ve geri vokal’de Alpay Şalt yer alıyor.

RONNIE – Ronnie James Dio Tribute

İlk kez “80 Kalibre” grubuyla adını duyuran, ülkemizin en başarılı ve geleceği parlak seslerinden Hidayet Can Özcan’ın yıllar öncesinden beri dönem dönem farklı müzisyenlerle yaptığı anma konserleri sonucunda oluşan Ronnie, bu isimle ilk kez seyirci karşısına çıkacak. Gitar’da Erdem Karaman, bas gitar’da Ozan Aydın, klavye’de Koray Alarslan ve davul’da Alpay Şalt, Ronnie James Dio’nun kariyerinden seçme şarkıları çalacak.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: