Rock Dünyası “Siren” İle Tanışıyor!

Yeni nesil rock gruplarından en yenisi Siren, müzik dünyasında yerini aldı!

Vokalde Emre Köksal, gitarda Tunca İnebolu, bas gitarda Ata Demirtaş ve davulda Zafer Aydöner’in olduğu Siren grubunun maxi single çalışması “Ben Ölmeden” TMC MÜZİK etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı!

Siren, şarkılarında hem anı yaşatmak hem de anın içinde yaşanan anlık telaşları ve bazen de yansıtılmak istense de yansıtılamayan duyguları betimlemek istiyor. Dört kişiden oluşan grup, yayınladıkları çalışmayla ilgili duygularını, “İçimize işleyen geniş armonik melodileriyle beraber uzun zamandır üstünde çalıştığımız bu maxi single’ı müzikseverlere sunduğumuz için çok heyecanlıyız.” sözleriyle ifade ediyor.

Klasik majör-minör akor kullanımının dışına çıkarak hazırlanan ve albüme ismini veren “Ben Ölmeden” şarkısı, extended akorlar yoluyla daha zengin bir melodik yapıya oturtuldu. Modern rock sound’unun hissedildiği şarkı “Gitme Kal” ise, baterist Zafer Aydöner ve bas gitarist Ata Demirtaş’ın dokunuşlarıyla son halini buldu. İnsanların bazı dönemlerde daha dingin şarkılar dinlemek istediği düşüncesi, ”Gitme Kal” şarkısının akustik versiyonunu ortaya çıkardı. “Gitme Kal (Akustik)”, rock tınılarını akustik sound ile harmanlayarak rock müzik kitlesinin dışına çıkmayı ve daha geniş kitlelere de seslenmeyi hedefliyor.

Grubun büyük özenle hazırladığı, “Ben Ölmeden”, “Gitme Kal” ve “Gitme Kal (Akustik)” eserleri kalplere dokunacağa benziyor. Grubun hayata bakış açısı aslında yaptıkları müziği de tanımlıyor: “Biz, müzik yapmak için bir araya gelmedik, bir arada olduğumuz için müzik yapıyoruz.”

Yeni nesil rock grubu Siren’in albümdeki tüm şarkılarının lyric videoları yayında! Yepyeni tarzlar ve teknolojiler denenerek hazırlanan official video klipler ise çok yakında izleyici ile buluşacak.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: