Prenslerin Öcü, “Özel Güçler”de Vefasızlıktan Yanıyor!

Mizahi olduğu kadar çarpıcı ve dışavurumsal sözleriyle bilinen rock grubu Prenslerin Öcü, Tamar Records ve GRGDN Müzik işbirliğiyle yeni tekli “Özel Güçler”i çıkardı.

Beşlinin yeni parçası, rock müziğin birçok farklı döneminden ve sound’undan esinlenen, vurucu ve berrak aranjmanlara olan yatkınlıklarını bir kez daha kanıtlıyor. Fakat yine en çok sözleriyle akılda kalan çalışmada bu sefer de karşılığı alınamayan yoğun bir sevgi bağı anlatılıyor: “Özel Güçler”de, sözlerine kanılıp hayal kırıklığına yol açan kişi, ekibin diğer birçok bestesi gibi yoruma açık bırakılarak bir sevgili de olabiliyor, bir siyasetçi veya başka bir lider figürü de.

Prenslerin Öcü, İlkay Sarpay, Umut Aydın, Evren Akyürek, Altuğ Yeşilbaş ve Doruk Ordu tarafından 2016 yazında kuruldu. İsmi, grubun “halkın entelektüel ve hor görülen kısmına” hitap eden, bu kesimi temsil eden hatta bu kesim için öç alacak mecazi prensler olmak istemelerinden geliyor. Grup, ilk yıllarında bu konsepti içine yerleştirdiği ironik ve amatör ruhlu çerçeveden hiçbir zaman tam olarak çıkarmamış olsa da, zamanla renkliliğini ve muzipliğini daha profesyonel bir cilayla sunmaya başladı. 2021’de Tamar Records ve GRGDN Müzik işbirliğiyle çıkardığı “Rock Meydanı” albümüyse bu evrimin en açık göstergesi – ve gelecek başarıların işareti – oldu.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: