Pinhani’den Yeni Albüm: Küçük Bir Evde

Alternatif rock müziğin sevilen gruplarından PinhaniKüçük Bir Evde” adını verdikleri yeni albümlerini tüm dijital platformlarda yayınladı.

Küçük Bir Evde”, Pinhâni’nin 2020’de büyük kısmı evlerde kaydedilen ve yayınlanan dokuz teklisine altı yeni şarkının eklenmesiyle oluşan bir albüm.

Bu şarkılara ek olarak 2020’de Türkiye’de en çok dinlenen şarkılardan biri olan ‘Dünyadan Uzak’  için canlı bir akustik kayıt da albümde yer alıyor.

Yeni şarkıların kayıtları için İstanbul’da toplanmayı planlayan Sinan Kaynakcı ve arkadaşları, pandeminin etkisiyle bu kayıtları da yine evlerinden gerçekleştirdiler. Eray Polat ve Sinan Kaynakcı’nın aynı evde bir haftada yaptığı kayıtlara Akın Eldes, Selim Aydın ve konuk müzisyenler evlerinde yaptıkları kayıtlarla eşlik ettiler.

Bu albümde yer alan konuk müzisyenler davulda Ediz Hafızoğlu, klarnette Toygun Sözen ve trompette Atakan Gözetlik.

Albümde en öne çıkan şarkı “Leyla”,  Albümün yeni şarkılarının en önemli özelliği klasik Pinhâni şarkıları olmaları. Son dönemde farklı türlerde şarkılar da üreten Pinhâni bu defa daha bilindik tarzıyla karşımızda. Bunda altı yeni şarkının ikisinin Sinan Kaynakcı’nın arşivinden çıkmasının da etkisi var.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Emrullah Tamer Uz
Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sabih Cangil’den Yeni Şarkı: Hadi Başla

Sabih Cangil 5 Albüm ve 3 Single’dan sonra yeni parçası “Hadi Başla”yı tüm dijital platformlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: