PERA Çanakkale Hayal Kahvesi Konseri

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzik severler.

Perşembe akşamı (23 Kasım), 2012 yılında yayınladıkları ‘Bir Başka Dünya‘ albümü ve söz konusu albümdeki ‘Sensiz Olmaz‘ şarkısıyla hayatımıza giren PERA konserindeydik.

Öncelikle PERA‘yı bu zamanlardan beri yakından takip ettiğimi, gerek şarkıları, gerekse duruşları ile çizgilerini bozmadan müziklerini icra ettikleri için bende yeri ayrı gruplardan olduğunu belirtmek istiyorum.Grubun ilk kez sahne aldığı Zeytinli Rock Festivali konserini saymazsam, bu konser grup üyeleri ile yüzyüze tanışabildiğim, zaman zaman hüzünlenip, bir o kadar eğlendiğim ilk bar konseri olması açısından önemliydi.

Konsere saatler kala yakın dostlarımla, çok uzun zamandır muhabbetimizin olduğu, grubun elektro gitaristi Kaya Sevinç ile Çanakkale sahilinde bir kafe’de rastlaşıp, muhabbetin dibine vurmak ayrı güzeldi.

23794849 10155920553709594 312922633072287382 n 300x225 - PERA Çanakkale Hayal Kahvesi Konseri

Konser için Çanakkale Hayal Kahvesi‘nin kapıları 21.00’da açıldı.Saatler 21:30’u gösterdiğinde muhteşem gece için rodiler sahnedeki son hazırlıklarını tamamlamaya başladı.Heyecanlı bekleyişimiz 22:45’te son buldu ve PERA Affet‘ şarkısıyla sahnedeki yerini aldı.

PERA ilk albümleri ‘Bir Başka Dünya‘dan, ‘Giz‘ ve son albümleri ‘En Güzel Mevsimim‘den aklınıza gelebilecek tüm sevilen şarkılarını seslendirdi.

Bilen bilir; PERA beste grubu olsa da, bir çok müzisyen ve grubun yaptığı gibi konserinde cover şarkılara da yer veren bir grup.’Adını Sen Koy‘, ‘Haram Geceler‘ yorumlarını PERA‘dan daha önce dinlemiştim fakat bana göre bu konserin en sürpriz coverı Kenan Doğulu‘dan aşina olduğumuz ‘Cakkıdı‘ coverı oldu.Bu cover’a ‘enfes, muhteşem…’ gibi ifadeler gerçekten yetersiz kalır.Kimbilir belki ilerleyen zamanlarda PERA bu şarkıyı kaydeder, albümlerinde ya da single olarak biz dinleyicilerin beğenisine sunar.’Eller Günahkar‘, ‘Vazgeçtim‘, ‘Olmasa da Olur‘ coverlarını da en az bu kadar beğendiğimi söyleyebilirim.

Konserde PERA şarkılarıyla zaman zaman hüzünlendik, zaman zaman zıpladık.Tek kelimeyle grubun seyirciyle olan sinerjisi olsun, soundlar olsun, şarkılar – coverlar olsun muhteşem bir konserdi.Hala ‘PERA‘yı dinlemeyen varsa geç kalmış sayılmazsınız, hatta bir kez bile dinlememiş olsanız bile konserine gittiğinizde o muhteşem sahnelerini izledikten sonra ‘PERA‘cı olup çıkabilirsiniz.

Konserin finali grubun ve ‘En Güzel Mevsimim‘ albümünün en beğendiğim şarkılarından ‘Kahpe Geceler‘ ile oldu.Finale yakışır bu şarkıyla Hayal Kahvesi‘ndeki coşku tavan yaptı.

Konser sonu grup üyeleri biraz dinlendikten sonra, bizim gibi onları seven, yakından takip eden dinleyiciyleriyle anı ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmedi.

23926280 10155922169874594 5335678665815953440 o 300x225 - PERA Çanakkale Hayal Kahvesi Konseri

İyi ki varsınız PERA.En kısa zamanda yeniden görüşmek üzere 🙂 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

“Sonsuz Döngü’nün İçine Davet” » Albüm Kritiği: Can Uzunallı – Sonsuz Döngü

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzikseverler. Bilindiği üzere; Makine, Murder King başta olmak üzere; ülkemizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: