Pentagram’ın “Makina Elektrika” Albümü Plak Formatında!

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında 10 şarkıdan oluşan “Makina Elektrika“yı yayınlayan Pentagram‘ın söz konusu albümü şimdi plak formatında dinleyiciyle buluştu.

Sony Music etiketiyle yayınlanan albümde, daha önce sırasıyla paylaşılan “Bu Düzen Yıkılsın“, “Sur” ve “Pride” ile birlikte 10 şarkı yer aldı. Türkçe, yanı sıra İngilizce sözlü şarkılar ve bir enstrümantal şarkının yer aldığı albümde Hakan Utangaç, Ogün Sanlısoy, Murat İlkan ve Gökalp Ergen birer şarkıyı solo, 5 şarkıyı ise birlikte seslendirdi.

Pentagram üyelerinden Demir Demirkan ve Metin Türkcan‘ın gitar soloları üstlendiği albümde, davul’da Cenk Ünnü, bas gitar’da Tarkan Gözübüyük, klavye, cura ve bağlamada ise Ozan Tügen yer alıyor.

Ezgi Aktan, Ceren Tügen (geri vokal), Gökhan Özkök, İlhan Barutçu (ney), Alper İlkan (bas gitar), Çağlar Türkmen (seslendirme) gibi konuk isimlerle birlikte; Cahit Berkay (yaylı tambur) ve Erkan Oğur (bariton perdesiz gitar, kopuz) Makina Elektrika‘ya birer şarkıda misafir olan isimler.

albümde Yavuz Çetin‘e ithaf edilen “Dünya” ve Cliff Burton‘a ithaf edilerek yeniden yorumlanan Metallica şarkısı “Seek and Destroy” bulunuyor. Bu bahsedilen şarkılar dışında söz ve müziği gruba ait şarkılar da, yine son yıllarda kaybedilen dostların ve aile yakınlarının anısını da taşımakta.

bc8c836e3bdab29b6d620415942f7289 300x298 - Pentagram'ın "Makina Elektrika" Albümü Plak Formatında!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Şarkımın Hikayesi / 7.Bölüm (Anneler Günü Özel): Gizem Çelik (Gigi Öğretmen) – Benim Küçük Bebeğim

Her bölüm farklı bir müzisyenin şarkısının hikayesini anlattığı “Şarkımın Hikayesi” yedinci ve “Anneler Günü Özel” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: