Par’ya Yeni EP’si Kayboluş’u Yayınladı!

2016 yılında Ankara’da kurulan deneysel rock grubu Par’ya, vokal ve gitar’da Batu İman, bas gitar’da Canberk Bulut, davul ve perküsyon’da ise Faik Demirdilek‘ten oluşmakta. Par’ya 2017 yılında yayınladığı “Olduğum Gibi” isimli EP’sinin ardından 13 Nisan‘da yayınlanan “Kayboluş” adlı yeni EP’sini dinleyicilerinin beğenisine sundu.

Par’ya’nın yeni EP’si Kayboluş, 4 şarkıdan oluşuyor, grup EP hakkında şunları söylüyor;

“Kayboluş’un hikayesi algısal bir yolculuğa dayanıyor. Albümün içerisinde 4 şarkı yer alıyor ve bu şarkılar sırasıyla “Çöl“, “Kayboluş“, “Kaleydoskoplar” ve “Mayıs“. Bu 4 şarkının her biri farklı bir kaybolma biçimini ele alıyor. “Çöl” mekansal bir kaybolmayı, “Kayboluş” varoluşsal bir kaybolmayı, “Kaleydoskoplar” bilişsel bir kaybolmayı ve son olarak “Mayıs” ise ruhen kaybolmayı temsil etmektedir. Çöl’ün ritmik ve armonik yapısı Ortadoğu müziğinden esinlenilmiştir. Grubun hedeflediği temel nokta şarkının örgüsü içinde dinleyiciye bir çöl atmosferi yaşatmaktır. Şarkı sözlerinin temasına bakıldığında bir sıkışmışlık ve acizlik görülebilir.”

Par’ya grubunun yeni çalışması Kayboluş’u tüm dijital platformlardan dinleyebilir, grubun facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında Yılmaz Tokatlı

Webmaster & Yazar - yilmaztokatli.com

Diğer Haberler

Deli Gömleği’nin Veda Şarkısı: “Hoşçakal”

Bu sene 25. yılını kutlayan ve 1999’dan bu yana Türkçe rock dünyasında kendine özgü karakterini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: