Olta Dayanışma’dan Akustik Albüm!

“Bu şarkı ile hem kendi hikayem ve hem de tanıdığım pek çok müzisyenin hikayesinden bahsetmek istedim. ‘Biz’, aslında müziğe emek vermiş herkesin hikayesini barındıran bir şarkı” diyor Olta müzisyenlerinden Oğulcan Sönmez.

Akustik müzik, müziğin kendisi kadar eski.  Hikaye anlatmanın bu ahenkli yolunda, modüle edilmemiş sesler ve akustik enstrümanlarla birlikte yürüyorsunuz. Gitar vokale nazikçe eşlik ederken, en sert şarkı şarkı sözleri bile elektriksiz titreşimlerin doğallığında yumuşuyor. Pek muhtemel akustik müzik, tam da bu sebeple tüm dünyada popüler şarkıların naif çatısı oluyor.

Olta‘nın toplama albüm serisinin 11.’si Olta Akustik Vol.1 “Akustik Olta” ismiyle 16 Eylül’de yayınlandı. Albümün kapağını yetenekli illüstratör Mr. Boyaci tasarlarken 7 ayrı hikayenin anlatıldığı Akustik Olta‘da tanıdığımız seslere, 4 yeni sesin daha eklendiğini duyuyoruz. Eski Olta müzisyenleri Sercan İke, İrfan Alış ve Oğulcan Sönmez‘e; Nedem, Umut Özensoy, Ersin Erçin ve Çayan Yavuz ekleniyor ve dayanışma bu kez, akustik müziğin rüzgarını arkasına alıyor.

Albümde yer alan şarkılar ve sanatçılar ise şu şekilde:

1. Umut Özensoy – Üzgünüm
2. Oğulcan Sönmez – Biz
3. Nedem – Uykuya Dalmadan Önce
4. Sercan İke – Bitmiyor Seni Düşünmek
5. İrfan Alış – Paydos
6. Ersin Erçin – Umut
7. Çayan Yavuz – Utan

Olta her yeni albümünde olduğu gibi bu albümle de tüm dinleyenleri ve müzisyenleri dayanışmanın aktif bir parçası olmaya ve dayanışmayı büyütmeye çağırıyor. Olta albümlerini dinleyerek, dinleterek ve paylaşarak siz de müziğin susmamasına destek olabilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: