Olta Dayanışma Yeni Albümü “Rota” İle Yoluna Devam Ediyor!

“Umut denizine atılmış bir olta” söylemiyle yola çıkan Olta Dayanışma, dokuzuncu albümüyle heyecan ve inatla yoluna devam ediyor. Pandeminin açtığı yaraları müzikle sarıyor ve bağımsız müzisyenlerin yalnızlaştırıldığı bu dönemi, birlikte hareket etmeye teşvik ederek kolektiviteyle bertaraf ediyor. Bilindiği gibi Olta’da ilk albümden bugüne, dayanışma havuzunda biriken dinlenme gelirleri ihtiyaç sahibi müzisyenlere aktarılıyor. Olta, bugüne kadar sekiz albüm ve yüze yakın şarkı yayınlayarak, ticarileşmeye rağmen, müzik üretiminde dayanışmayla da sürdürülebilirliğin sağlanabileceğini bizlere hatırlatıyor.
Dayanışmanın yeni albümü, içinde bulunduğumuz dönemde unutmaya yüz tuttuğumuz, söz hakkının seçtiği temsilcilerle halkın elinde olduğu cumhuriyet rejiminin kutlandığı bir günde, 29 Ekim’de dijital platformlarda yerini aldı.. Albümün ismi dayanışma müzisyenleri tarafından yolundan şaşmayan, ilkeli ve sürdürülebilir vurguları sebebiyle “Rota” olarak belirlendi. Rota albümünde de diğer albümlerdekine benzer olarak, müziklerini ilk kez duyacağımız bağımsız müzisyenlerin yanı sıra hepimizin bildiği ve severek dinlediği müzisyenler yer alıyor.
Dayanışmanın dokuzuncu albümü “Rota” da yer alan müzisyenler ise şu şekilde:
1. Özge Ertal – Çocuk
2. Kalben ft Umut Çetin – Denizdeyim
3. Özge Sarıkurt Saraç – Elif
4. İlkay Akkaya – Kuşlu Gazel
5. Cevat Hikmet Erdem – Kaldığım Yerden Devam
6. Alles! – Manidar Blues Kabare
7. Cihan Bildirici – Ayna
8. Grado – Cennet
9. Sine’m ft Hakan Arınç – Boz Toprak
10. Hazal İlhan – Parmak Çocuk
11. Yeraltı FM – Deniz Efsanesi
12. Umut Piera – Dilsiz Şeytan
Olta her yeni albümünde olduğu gibi bu albümle de tüm dinleyenleri ve müzisyenleri dayanışmanın aktif bir parçası olmaya ve dayanışmayı büyütmeye çağırıyor. Olta albümlerini dinleyerek, dinleterek ve paylaşarak siz de müziğin susmamasına destek olabilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: