Olta Albüm Serisi 4’ün Dikkat Çeken Şarkısı Bir Peyk Coverı: Azrail’e Gülümsedim

Serinin 4. albümünde düzenlemelerini Barış Çapkın’ın yaptığı Uğur Bozdağ’ın yorumladığı bir Peyk şarkısı dikkatleri çekiyor.

Pandemi döneminde müzik ile ilgili aktivitelerin durmasından dolayı zor bir dönemden geçen müzik sektöründe dayanışma içerikli projeler hem müzisyenlere nefes oluyor, hem müzikseverlere dinlenecek yeni güzel şarkılar kazandırıyor. Olta Dayanışma oluşumu da artık bilindiği üzere; müzisyenlerin desteği ile seri albümler yayınlayarak, pandemi döneminin getirdiği zorluklardan etkilenen müzik sektörü çalışanlarına destek olmayı amaçlıyor.

Uğur Bozdağ canlı bir performansı esnasında tanıştığı Barış Çapkın’ın kendisini bu projeden haberdar etmesi ile şarkının prodüksiyon aşamasına başlamış. Müzisyen sonraki  gelişmeyi şöyle anlatıyor:

Öncelikle bir şarkıya ihtiyacımız vardı. Peyk grubundan tanıdığımız İrfan Alış ile görüşerek “Azrail’e Gülümsedim” adlı şarkıyı yeniden düzenleyip kaydetmek istediğimizi belirttik. Kendisi de seve seve kabul ederek bu desteğini hissettirdi. Böylelikle şarkının düzenleme ve kayıt aşamasına başlamış olduk. Birçok aşamadan geçirdiğimiz şarkının kayıt ve aranje süreci sonunda istediğimiz noktaya ulaştığımızı düşünüyoruz. Alanında uzman kişileri de işin içerisine dahil ederek güzel bir prodüksiyon ortaya koyduk. Umarız dinleyiciler de bizimle aynı fikirde olacaktır.

Uğur Bozdağ bağımsız bir müzisyen olarak “OLTA Dayanışma”ya destek vererek ve şarkının tüm gelirlerini Olta Dayanışma’ya aktararak, bu gelirin ihtiyaç sahibi müzik çalışanlarına ulaşacağını bilmenin haklı mutluluğunu yaşıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: