“Olmasan” Diyen Barış Gülay Maxi Single Albüm Hazırlığında!

Geçtiğimiz yıl “Olmasan” adlı single çalışmasını yayınlayan Barış Gülay, üç şarkıdan oluşacak maxi single albüm hazırlığına başladı.

Söz ve müziği Barış Gülay‘a ait olan şarkının prodüktörlüğünü Ahmet Gülümser, aranjesini, mix ve mastering işlemlerini Umut Özşenol ve Özgün Düzgün yaptı.Kayıtların bir bölümü UAOSound‘da bir bölümü de Gülümser Müzik Film Yapım‘da gerçekleşti.

Klibin yönetmenliğini ise Ozan Gülümser üstlendi.

Barış GülayOlmasan” ile ilgili; “Olmasan 7 yıl önce yazdığım bir şarkım. İlk single albümüm. Bir gece televizyonda izlediğim haberler ve ardından günlerce sürecek, tüm dünyanın gözlerini bize çeviren o süreçten etkilenerek yazmıştım. Konserlerimizde çalardık fazla istek gelen bir şarkımdı. Stüdyoya girmeye karar verdik ama ben acil şehir dışına gitmek zorunda kaldım. Sadece on günüm vardı. Klibi de bu araya sıkıştırmalıydık. Netekim klibi pilot okumalarla çektik ve klip montajdayken ben stüdyoda şarkının okumalarını yaptım ve gittim. Maalesef çocuklarımın okulu dolayısıyla ve araya da bir taşınma süreci eklenince bir daha dönemeyecektim. Ne kadar özen göstersem de okumaların birçoğu ile klip dudakları birbirlerini tutmamış. Klibi yakmamak adına yer yer pilot kayıtlar kullanılarak şarkıyı tamamlama kararında birleştik ve on beş gün gibi bir sürede bitmiş oldu.” ifadelerini kullandı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: