Oğulçet’ten ılık bir rüzgâr masalı: “Esinti”

 

Oğulçet’in yeni şarkısı “EsintiOnAir Sahne etiketiyle yayımlandı.

Esinti”nin sözü ve müziği Oğulçet’e ait. Müzisyen, şarkılarında kendi hikayelerinden yola çıktığını belirtiyor: “Şarkılarımın hepsi benden bir parça bulunduran öyküler. Belki bunların çoğunu yalnız ben anlıyorum; kendime yazıp bıraktığım dünyevi günlükler diyebiliriz şarkılarım için. Esinti de öyle…

Urban ritimleriyle hüzünlü vokalin buluşmasından oluşan şarkının hikayesini Oğulçet:

“Kendi iç denizinde kaybolmuş, umutsuz bir geminin öyküsü bu şarkım. Pusulası yok, yelkenleri yırtık. Ufaktan su almaya başlamış. Dalgalar artık onu sürüklüyor ve çok uzaklara götürüyor. Bu uzaklar hiç kimselerin bilmediği, bilse de asla gelemeyeceği, gidenin de dönüşü bulamadığı diyarlar. Arkasına baktığında uzaklarda, çok uzaklarda heba olmuş hayallerini görüyor. O kadar çok ki bu hayaller birike birike büyük bir ada olmuş.
Derken tam karşısında da parıldayan, yepyeni umutlardan yemyeşil bir ada, bir de yüzüne vuran ılık bir Esinti beliriyor…

Coştukça coşan dalgalar hızla götürdüler gemiyi umudunun yaşadığı o adaya ama o yaklaştıkça umutları kaçtı, uzaklaştılar. Sonunda gemi anladı ki onlar umutları değil, kurmayı bile beceremediği hayalleriymiş.” şeklinde aktarıyor.

Şarkılarında Future garage, ambient türünün nadir örneklerini sergileyen Oğulçet’in yeni şarkısını dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: