Nilipek ve Taner Yücel’den “Vazgeçtim”

Her şeyi arkada bırakıp yeni bir hayata atılma gücü veren tatlı bir umutsuzluğun şarkısı Vazgeçtim; hiçbir şeyi umursamadan dans ederek başlanan yeni bir hayat.
Pandeminin ortasında sırf müzik yapmaktan uzaklaşmamak için bir odaya girmiş dört kişi o gün o odadan bir şarkıyla çıktı: Aslen Taner Yücel bestesi olan şarkı o gün Nilipek.’in sözleri ve vokalleri, Berkay Küçükbaşlar’ın ritmleri ve Can Aydınoğlu’nun gitar ve tuşlu melodileriyle buluştu. 2020’de bir telefona kaydedilip unutulan şarkı 2022’de tekrar ortaya çıktı ve Taner Yücel prodüktörlüğünde kaydedildi. Miks sürecini Baran Göksu’nun, masteringini ise Görkem Karabudak’ın üstlendiği şarkının kapak tasarımı ve klibi ise Mert Tugen’e ait. İkilinin fotoğrafları ise Yaren Avcı tarafından çekildi.
 
VazgeçtimNilipek. ve Taner Yücel’in ilk işbirlikleri değil:
 Taner Yücel daha önce Bir Gün Beni Arzularsan Gel’de de ortak yapımcı olarak yer almış ve şarkının miksini üstlenmişti. Vazgeçtim ile tekrar bir araya gelen ikili, yazdan sonbahara geçiş anının fon müziğini sunuyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: