Nihaband İlk Single Çalışması Güya’yı Yayınlamaya Hazırlanıyor!

Türkçe Sözlü Alternatif Müziğin yeni temsilcilerinden olan Nihaband2012 yılında Eskişehir’de kurulmuş, aynı yıl Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği Battle Of the Bands’te üçüncülük elde etmiştir. Bunun dışında çeşitli şehirlerde, mekanlarda ve festivallerde de sahne almış olan grup, bu süreç içerisinde beste çalışmalarına devam etmiş ve birçok demo kaydedip sosyal medya hesaplarından paylaşmıştır.

Vokal/Gitar’da Batuhan Akdağ, Elektro Gitar’da Bilgehan Özkan, Bas Gitar’da Anıl Ulusoy, Davul’da Cüneyt Cenkci ve Klavye’de Cevdet Berkay Yavuz‘dan oluşan Nihaband, 18 Eylül’de ilk single çalışması olan “Güya”yı dijital platformlardan dinleyicisiyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Nihaband, Güya adını taşıyan çalışmasını, “yıllar içerisinde müzik teknolojisinin değişiminin etkisiyle de kuruluşundaki progresif rock tarzı koruyup, bu tarzı modern indie motiflerle birleştirdiği” ilk çalışma olarak tanımlıyor.

Mix’ini Adham Farid, Mastering’ini ise Güven Ersoysal’ın yaptığı şarkı Babajim stüdyolarında kaydedildi. Nihaband’in ilk single çalışması olan “Güya“yı 18 Eylül itibariyle dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

Hakkında Yılmaz Tokatlı

Webmaster & Yazar - yilmaztokatli.com

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: