“Neo Naturalness” Serisinden İlk Hikâye: “Eventide” Yayımda!

Ali Başarır, 3 şarkıdan oluşacak projesi “Neo Naturalness”in ilk eseri “Eventide”ı On Air Music Co. markası ile yayımladı.

Ali Başarır, proje ile ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor: “Neo Klasik isminden yola çıktığım, tamamen modern klasik bir müzik teması ile doğa seslerinin bir araya getirdiğim, normal standartlarda 440 hertz frekansında yaptığım müziğimi bu defa ses frekansı 432 hertz olarak yaptığım proje “Neo Naturalness”. “

Kimi söylentilere göre kalbin doğal atış frekansının 432 hertz olduğunu hatta daha radikal görüşlere göre bu frekansın bizi huzura ulaştırarak ve çakralarımızı açtığını belirten müzisyen, 432 hertz’in kesinlikle daha huzur verici, daha kapsayıcı olduğunu söylüyor.

Bazı kişilerin sadece 432 hertz‘lik sinyaller dinleyerek meditasyon yapması gerçeğinde bunun bilimsel olarak net bir ispatı olmasa da frekans ve enerji konularının içinde olan kişilerce kabul gören bir tez olduğunun da altını çizen Başarır, “Ben de bu tez üzerinden ilerlemek istedim. Bu proje de amacım müziğimi dinleyen herkesin biraz da olsa huzur bulmasıdır.” diyor.

Üç parçadan oluşacak projenin ilki “Eventide”, müzisyenin bir akşam üstü doğaya bakan verandada, sallanan sandalyesinde oturduğunu imgelemesiyle içinde oluşan o düşüncenin notalarını yazdığı bir eser. Ali Başarır “Eventide” için, “İçinde biraz yorulmuşluğu, öte yandan ise anın getirdiği o huzuru barındırıyor” yorumunda bulunuyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: