“Neo Naturalness” Serisinden İkinci Hikâye: “Riverside” Yayımda!

Ali Başarır’ın “Neo Klasik” isminden yola çıkarak tamamen modern klasik bir müzik teması ile doğa seslerinin bir araya getirdiği ve ses frekansını da 432 hertz olarak çalıştığı projesi “Neo Naturalness”in ikinci eseri “Riverside”, On Air Music Co. markası ile yayımlandı.

Projenin bestecisi ve yorumcusu Ali Başarır, serinin ikinci eseri “Riverside”ın hikâyesini şu şekilde anlatıyor:
“Nehir suyunun akışı, hayatın içindeki geçen zamanı anımsatıyor, nehir kıyısından baktığımda yaşanan ve yaşanacak olan her an ve hayaller o suyun akışında gözlerimin önünden geçiyor. Nehir kıyısı bir dinlenme noktası ve geçmişi değerlendirip, anda kalıp zamanı yavaşlatarak geleceğe kararlı bir adım atmak için ideal bir durak. Riverside’ı bestelerken hayal ettiğim, yaşanan ve yaşanılacak olan hayat ritimlerini içinde barındıran ve zaman zaman da yavaşlayan ama dramdan uzak bir ruh haline dönüşen canlı bir organizma gibi olmasıdır.

Riverside, dışarıya karşı ifade etme sıkıntısı yaşadığı için ruhunda birikmiş karmaşık düşünceler barındıran, geçmiş zaman içinde bazı can kırıklıklıkları yaşamış ve bu kırıklığın yüzleşmesini ve arınmasını bazen doğaya kaçarak çözmeye çalışan, geçmiş deneyimleriyle artık anı yaşamayı seçip, geleceğe karşı daha spontane olmayı tercih eden ve hayata karşı artık daha güçlenmiş biraz orta yaş ruh halini yansıtıyor.”

Üç şarkıdan oluşan projenin ilk çalışması “Eventide”, Ocak 2023’te -yılın ilk çalışmalarından biri olarak- yine On Air Music Co. tarafından yayımlanmıştı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: