Neo-BeatBand’ten Unplugged Session 1 Konseri

Neo-Beat’in müzik üretim ağlarını bir araya getiren ve bağımsız müziğe destek veren yapısı olan Factory Records, BiTiyatro işbirliğiyle 29 Temmuz unplugged konserler serisini başlatıyor.

Serinin ilk konserini Neo-Beat Band gerçekleştirecek. Sonbaharda yayımlanacak EP’den bazı kayıtlar, ilk defa bu etkinlikte canlı olarak çalınacak. Etkinlikte canlı video klip çekimi yapılacak ve bu klip YouTube üzerinden yayınlanacak. Bu nedenle en az sahnedeki canlı performans kadar, katılımcıların enerjisi de geceye damgasını vuracak. Unplugged Session’ın bu ilk etkinliğine katılım ücretsiz ve konser herkesin katılımına açık. 29 Temmuz Cumartesi günü BiSahne’de gerçekleşecek olan etkinlik saat 20:30’da başlayacak ve giriş ücretsiz olacak.

Mart 2017’de kurulan Factory Records, psychedelic rock, rock’n’roll, folk, blues, caz gibi farklı soundlarda, 17 müzik grubunu bir araya getiren bir yapı ve Neo-Beat’in kendi soundunu arama sürecinin sonucu. Factory Records 60’ların unutturulan müziğini yeniden gündeme getirerek, “psychedelic folk” olarak tanımlayabileceğimiz yeni bir müzik türünün arayışında…

BiTiyatro’nun birincil amacı; oyuncuya, seçtiği tema doğrultusunda, düşüncenin egemenliğinde rahatça dolaşabileceği bir alan yaratarak, tiyatroda bilinmeyeni ve öngörülemeyeni araştırmaktır. Seçilen temayı ya da metni alışılagelmiş, garantici kalıpların dışında tutarak, beklentilerimizin ve istendiği halde söylenemeyenlerin birlikte canlandığı bir alana yolculuk etmektir.

60’ların müziğini, Pink Floyd’dan aldıkları ilhamla psychedelic müzikle ve Yolda Projesi’nin ruhunu yansıtan folk ve blues sounduyla bir araya getiren Neo-Beat Band, deneysel müziğin sınırlarını sonuna dek zorlayan bir grup. Bugüne dek Neo-Beat etkinliklerinde zaman zaman sahne alan Neo-Beat Band, ilk albüm çalışmalarını neredeyse tamamlamak üzere. Albüm sonbaharda Spotify üzerinden dinleyicilerle buluşacak. Neo-Beat Band canlı performanslarında teatral açılımlara da başvurarak sinemadan ve tiyatrodan elementleri kendine dahil ediyor ve psychedelic folk olarak tabir edebileceğimiz yeni bir soundun yükselişine öncülük ediyor.

Detayları facebook sayfasından ve buraya tıklayarak gidebileceğiniz web sitesinden takip edebilirsiniz.

Hakkında Gökhan Toker

Diğer Haberler

Sera Savaş’la “Gündüz Aşık Olmak”

Sera Savaş, albümün dördüncü şarkısıyla bizleri duygusal bir yolculuğa ve yüzleşmeye sürüklüyor.   Garaj Müzik etiketli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: