Necati Ve Saykolar Adana Konseri

Herkese merhaba! Yeni bir köşe yazısıyla yine sizlerle birlikteyim. Bu sefer bir festival yazısı değil konser yazısı ile sizlerleyim. Başlıkta da gördüğünüz gibi Necati Ve Saykolar konseri ile ilgili bir yazı kaleme aldım sizler için. İsterseniz lafı fazla uzatmadan konser yazımıza geçelim.

Necati Ve Saykolar’ı hepimiz gayet iyi bilir ve tanırız, birçoğunuz da benim gibi severek dinliyorsunuzdur eminim ki, işte bu harika adamların gerçekleştirdikleri turnede yolları üç gün arka arkaya Adana’ya düştü. Her konsere katılmayı çok istediğim halde maalesef ki hepsine katılamadım ama Adana’da ki son günlerinde gerçekleştirdikleri dADDY’S Irish Pub Beyazevler konserine katılabildim.

IMG 20180808 232240 e1533912385266 1024x576 - Necati Ve Saykolar Adana Konseri

Ben de, o gün orada bulunan birçok müziksever gibi Necati Ve Saykolar grubunu ilk kez dinleme fırsatı buldum, konserden bir süre önce yüzyüze tanışıp uzun uzun muhabbet etme şansımız olmuştu, konser günü de hatırı sayılır bir süre konser öncesinde yanlarında bulunarak onlarla keyifli bir sohbet daha gerçekleştirdim, hayatımda en keyif aldığım sohbetlerin başında onlarla ettiğim sohbet geliyor gerçekten de, bilen bilir ben herkesi kolay kolay övmem ama saykolar gerçekten bir başka, her şeyden önce her biri çok candan, samimi ve içten adamlar.

Saykolar’la konser öncesi repertuvar hazırlanırken bir araya geldim ve sonrasında hep beraber konser verecekleri mekana geçtik, zaten mekana gelir gelmez büyük bir sevgi seli ile karşıladılar, içerisi hınca hınç doluydu ve sabırsızlıkla bekliyorlardı Necati Ve Saykolar’ın sahne almasını.

Ve sonunda konser başladı, hem kendi şarkılarından hem de Türk müziğinin sevilen, kült olmuş efsane şarkılarından oluşan harika ve kıpır kıpır bir repertuvar biz dinleyicileri bekliyordu. İnanın insanları eğlendirmek, hele ki bu kadar iyi eğlendirmek herkesin becerebileceği bir şey değil ama Saykolar bu işin hakkını gerçekten veriyordu, insanların nasıl eğlendiğini görmenizi isterdim, ben bile çok fazla kıpır kıpır bir insan olmadığım halde yerimde duramadım diyeyim, gerisini siz tahmin edin. ?

IMG 20180808 225730 1 1024x628 - Necati Ve Saykolar Adana Konseri

Konserdeki eğlenceli ortamdan bu kadar bahsetmişken, sizler için çektiğim birkaç tadımlık videoyu paylaşmak istiyorum, her ne kadar ses patlasa da, görüntü çok kaliteli olmasa da telefonla anca bu kadar çekebildim. Artık bunlarla idare edip, kusuruma bakmayın. ?

Eğlencenin tavan yaptığı sıralarda Alper Kayman’ın efsane taklitleri de geceye bir başka renk kattı. O an eğlendiğim için açıkçası tam olarak taklitleri hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla yazayım, Zerrin Özer, Volkan Konak, Rafet El Roman, Barış Manço, Cem Karaca ve Kayahan. Bu taklitler sırasında Alper abi Volkan Konak taklidi yaparken bizi çok güzel trolledi onu da belirtmeden geçmeyeyim. ? (Detaylar için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.) Taklitlerin hepsinde efsane zaten Alper Kayman, bilen bilir ama benim en sevdiğim taklit Cem Karaca taklidi oldu, nedeni de sanırım Cem Karaca’yı diğer efsane isimlere nazaran daha çok seviyor ve saygı duyuyor olmamdı. Bu güzel taklitleri de sizler için kayıt altına almayı ihmal etmedim.

Açıkçası yazacak çok bir şey yok, özet olarak adamların her birisi hem insan olarak hem de müzisyen olarak çok kral adamlar, samimiyetleri ve candan tavırları bunu fazlasıyla hissettiriyor zaten. Bu yazdığım satırları okuyan insanların arasında benim gibi onlarla tanışmış olanlar illa ki vardır, onlar benim ne demek istediğimi çok iyi anlamışlardır eminim, bir gün siz de Necati Ve Saykolar ile tanışırsanız bu satırlarla ne anlatmak istediğimin farkına çok daha iyi varabilirsiniz.

Toparlamak gerekirse baştan sona harika bir geceydi, konser öncesinde ettiğimiz sohbetler, konser esnasında ki bitmek bilmeyen enerjileri, samimi tavırları, her şey muhteşemdi. Bu ülkede müzik yapan ama hâlâ hak ettiği değeri görmeyen, hak ettiği yerlere az da olsa hâlâ uzakta olan grupların başında geliyor Necati Ve Saykolar, umarım çok yakında hak ettikleri yerlere gelirler dileğiyle yazımı sonlandırıyor, her birine, Necati abi’ye, aynı zamanda sitemizin yazarlarından olan Alper abi’ye, Barış abi’ye ve Serhat abi’ye tekrardan hem samimi tavırları, hem de harika bir gece yaşattıkları için çok çok teşekkür ediyorum, umarım en kısa sürede tekrar görüşürüz. ?

Necati Ve Saykolar konseri bulduysanız hiç düşünmeyin gidin sevgili dostlar! ? Başka bir yazıda görüşmek üzere rock’n roll ile kalın! ???

IMG 20180807 171244 1 1024x698 - Necati Ve Saykolar Adana Konseri

Hakkında Yılmaz Tokatlı

Webmaster & Yazar - yilmaztokatli.com

Diğer Haberler

“Sonsuz Döngü’nün İçine Davet” » Albüm Kritiği: Can Uzunallı – Sonsuz Döngü

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzikseverler. Bilindiği üzere; Makine, Murder King başta olmak üzere; ülkemizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: