Narda Afrika’dan Yeni Tekli: Yağmura Doğru

2014 yılında yayınladıkları “Narda Afrika” isimli çıkış albümleriyle müzik dünyasına adım atan Narda Afrika grubu, “Yağmura Doğru” isimli yepyeni şarkısını  Avrupa Müzik markasıyla sevenlerinin beğenisine sundu.

Sözü ve müziği Barış Başarol, düzenlemesi Barış Başarol ile Şahcihan İngin imzalı şarkının mix & masteringi ise Şahcihan İngin tarafından yapıldı.

2011 yılında Barış Başarol tarafından İstanbul’da kurulan Narda Afrika, 2014 yılında kendi adını taşıyan 12 şarkılık ilk albümünü yayınladı.

Grup ilk konserini Ankara Bilkent Otel’de Serçev yararına verdi. İkinci konserleri Massive Attack, Soundgarden, Kaiser Chiefs gibi dünya devlerinin de katıldığı &100 Festival’de gerçekleşti. “Mavi Ay” ve “Çaki” şarkıları ile “Kaçak Gelinler” dizisine konuk oldular.

Grup ilk defa Müslüm Gürses’ten dinlenilen ve çok sevilen ‘’Nilüfer’’ şarkısını kendi tarzlarında yorumlayıp oldukça iyi eleştiriler aldı. Narda Afrika, 2019 yılında ”Küskün Yengeç” isimli şarkısını yayınladı ve Zeytinli Festivali’nde yer aldı. Tüm bu süreç zarfında Boğaziçi Üniversitesi, Arel Üniversitesi gibi üniversitelerin etkinliklerinin yanı sıra çeşitli festival ve konserde sahne alan grup halen yeni besteleri için stüdyo çalışmalarını sürdürüyor. Narda Afrika’nın “Yağmura Doğru” isimli yeni çalışmaları tüm dijital platformlarda.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

maNga’nın Yeni Albümü “Antroposen” 14 Aralık’ta Yayınlanacak!

Rock müziğin sevilen gruplarından maNga‘nın beşinci stüdyo albümü “Antroposen” 14 Aralık‘ta dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Grup, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: