Narda Afrika’dan Yeni Tekli: Küskün Yengeç

Müslüm Gürses‘in “Nilüfer” şarkısına yaptıkları farklı cover ile ses getiren Narda Afrika, söz ve müziği Barış Başarol‘a düzenlemesi ise Çağıl Eren Koç‘a ait yepyeni teklileri “Küskün Yengeç“i tüm dijital platformlarda dinleyicinin beğenisine sundu.

Söz müziği Barış Başarol‘a ait olan şarkının mix ve mastering, aranje ve kayıt işlemleri Çağıl Eren Koç tarafından yapıldı.

Klibin yönetmenliğini Tolgahan Tombaş üstlendi.

Yepyeni bir sound anlayışı ile kaydettikleri “Küskün Yengeç” teklisi ile müzik piyasasına sıkı bir geri dönüş yapan topluluk, albüm öncesi yıl sonuna kadar toplamda 4 yeni single yayınlamayı planlıyor.

Narda Afrika 2011 yılında Barış Başarol tarafından İstanbul’da kuruldu. Grubun 2014 yılında çıkarttıkları kendi adını taşıyan ilk albümü Hakan Kurşun ile kaydedildi. 12 parçanın bulunduğu albümde ilk klip çıkış parçaları “Ben Efsaneyim”e çekildi. Massive Attack, Soundgarden, Kaiser Chiefs gibi dünya devlerinin de katıldığı festival ile sahne hayatlarına sıkı bir giriş yapan topluluk hemen ardından “Mavi Ay” ve “Çaki” şarkıları ile “Kaçak Gelinler” dizisine konuk oldu. Uzun bir aradan sonra sözü Murathan Mungan’a, bestesi Sunay Özgür’e ait olan; daha önce Müslüm Gürses tarafından da yorumlanan “Nilüfer” şarkısını yayınlan grup, yeni albüm çalışmalarına tüm hızıyla devam etmekte…

Hakkında Tamer Uz

Tamer Uz
Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Pr. ve Tasarım Ajansı Kurucu

Diğer Haberler

Can Temiz’den Yeni Şarkı ve Klip: Bilemiyorum Altan

Bir süredir solo çalışmaları üzerinde yoğunlaşan ve sırasıyla “Hayvan Yaralı“, “Usturam Çelik” adlı single çalışmalarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir