Narda Afrika Soruyor: “Dün Gece Nerelerdeydin?”

Narda Afrika bu sefer bir terk edilme şarkısı ile karşımıza çıkıyor.

Söz ve Müziği grubun aynı zamanda vokali de olan Barış Başarol’a ait “Dün Gece Nerelerdeydin? On Air Müzik etiketiyle müzikseverlere ulaşıyor.

Şarkının düzenlemesi Barış Başarol ve Şahcihan İngin’e, Mix & Mastering de yine Şahcihan İngin’e ait. Şarkının back vokallerini Çiğdem Başarol seslendirmiş.

Barış Başarol şarkıya verdiği emek dışında bu kez ‘single’ın cover tasarımında da imzası olan kişi olarak çıkıyor karşımıza.

Dün Gece Nerelerdeydin?” hem sevilen, hem nefret edilen sevgiliye bir ağıt. Barış Başarol, Şahcihan İngin, Serkan Aksak ve Pelin Uyar’dan oluşan Narda Afrika açısından da yeni bir tarz yolundalığının dijital var oluşu. Synthesizerların yükselişine omuz veren yeni bir hissiyat. Barış Başarol “‘Yeni iyidir’ bizim için bu soundla, bu şarkıda hayat buldu.” şeklinde açıklıyor bu yeni şarkının alışıldık Narda Afrika şarkılarının evrimleşmiş hali olmasını.

Grubun vokalisti ve şarkılarının yaratıcısı Barış Başarol, kuruldukları günden bugüne müzik sektörünü değerlendirirken çok iyimser değil ne yazık ki: “Sektör gitgide daha da kötüleşiyor. Kaliteli müzik değil tutan müzik etrafında birleşiyor tüm elementler. Tüm dünya gibi müzik de bir bataklıkta. O yüzden biz şarkılarımızı, içimizden geldiği gibi, piyasa standartlarından etkilenmeden yapmaya devam ediyoruz.” 2011 yılında Barış Başarol tarafından kurulan Narda Afrika o dönemden günümüze sevilen şarkılarıyla dinleyicileriyle sıkı bir bağ kurmuş durumda.

Narda Afrika’nın yeni şarkısı “Dün Gece Nerelerdeydin?”i tüm dijital platformlardan dinleyebilir, Kemal Kekeva’nın yönettiği klibi ise OnAir Sahne YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Feridun Düzağaç’dan Yeni Şarkı: “Kötü Adam”

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç “Kötü Adam” adlı yeni şarkısını dinleyiciyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: