Mutlak Sıfır’dan Duman Yorumu: Yürekten

2018’in son çeyreğinde halihazırda var olan birkaç şarkının şekillenmesiyle temelleri atılan Mutlak Sıfır, 2019 Mayıs ayında ilk teklisi ‘Eksi Hayaller’i online platformlarda yayınladı.

Aynı yıl 21 Haziran’da ise ‘Yalnız’ adlı teklisi çıktı ve bu şarkıyı Fabien Medya etiketiyle kliplendirdi. 10 Temmuz 2020 tarihinde üçüncü teklisi olan Yürekten coverını çıkardı.

Bir Duman şarkısı olan ‘Yürekten‘in bu ukulele cover versiyonu, sosyal platformlarda ilgiyle karşılandı. Tamamen ev kaydı olan bu albümlerin yapım aşamasındaki enstrümanlar Abdullah Günay tarafından çalındı ve kaydedildi. Ayrıca tüm aranje ve düzenlemeler de Abdullah‘a ait. 

Genel olarak şarkı sözleri ‘bu düzen’e ayak uydurmaya çalışıp boşlukta yüzen; kendisini ne içeride ne de dışarıda addeden kişilerin insani bir takım duygularını yansıtmaktadır. 

Grup yaptığı müzik türünü herhangi bir kalıba sokmamakla birlikte; sound olarak alternatif rock, blues, funk, reggae, indie gibi çeşitli ögeler barındırmaktadır.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: