Murat Özel’den COVID Şarkısı: “Aşı Kafası (Karantina)”

Hayatımıza bir anda giren ve uzun bir dönemi kapsayan, hepimizde çok şeyi değiştiren, sevdiklerimizi bizden alan Covid zamanı müzisyenlerin de şarkılarında yerini almaya devam ediyor.

Bugüne kadar sadece OnAir Sahne tarafından Kıvanç Öner “İzole”, Anıl Kaplanoğlu ft. Raven “Modern Hapis” ve son olarak Murat Özel ft. Varmeta “Aşı Kafası (Karantina)” yayınlandı.

Aşı Kafası”nın bir diğer özelliği de OnAir Sahne tarafından rap müziğe de göz kırpan bir şarkının ilk defa yayınlanmış olması. Rock Müziğin başarılı temsilcisi Murat Özel’in rap camiasının tanıdığı Varmeta ile yaptığı ortak çalışma yaşanan dönemin sosyal, siyasal ve en önemlisi sağlıksal tepki şarkısı; adeta tarihe yaşananları not düşercesine…

Murat Özel şarkının çıkış hikayesini ise şöyle anlatıyor: “Her şey aslında çok hızlı oldu. 2 haftalık tam kapanmada oldu bitti her şey. Türkçe Rap şarkılarını analiz edip yorumladığım reaction kanalımı takip eden ‘Fvrkvvn’ bana bir trap beat gönderdi ve hediye ettiğini söyledi. Gerçekten beğenmiştim ve en güncel konu olan Covid19 hakkında rap bir parça yapmaya karar verdim. ‘Varmeta’ ile de tam olarak aynı kanalla tanıştık. Reaction kanalım. Bana ulaştı ve rap şarkıların matematiğini irdeliyor, müzikalitelerini inceliyor olmamdan bahsedip beni onore etti.

Zaten hazırda bir beat vardı ve ft. yapmamamız için hiçbir sebep yoktu. Çok kısa sürede birlikte yazdık kaydettik, Onair Sahne de cesur sözler içeren şarkımızı hiç tereddütsüz yayınladı. Takım işi Aşı Kafası!”

Rock-Rap şarkı türünün güzel örneklerinden Aşı Kafası’nı tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Deli Gömleği’nin Veda Şarkısı: “Hoşçakal”

Bu sene 25. yılını kutlayan ve 1999’dan bu yana Türkçe rock dünyasında kendine özgü karakterini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: