Murat Melih Özen’den Yeni Albüm: Venüs Retrosu

Murat Melih Özen, “Venüs Retrosu” adını verdiği yeni albümünü dinleyiciyle buluşturdu.

“Albüm, ismini şu günlerde yaşadığımız gezegen konumlarından almaktadır. Bir albüm ismi düşünürken sezgisel olarak bu ismi seçtim. Sonra ilgili internet sitelerinden şu günlerde gerçekleşen bir olay olduğunu öğrendim.”

“Elbette Venüs aşkın, sanatın, güzelliğin ve bilgisel birikimin gezegeni olarak nitelendirilir. Diğer isimleri, Çoban Yıldızı, Işık Getiren, Lucifera’dır. Sümer metinlerinden tutun da Leyla (Geceye ait olan Venüs) ile Mecnun (Deli-divane Güneş) hikayesine kadar bir çok kadim kaynağa ve esere ilham olmuştur. Asla kavuşamayan aşıkların uzun hikayesi. Venüs Güneş’e yaklaşır ama asla kavuşamaz. İşte bu kavuşamama durumunun biraz daha durağanlaşması biraz da tersine dönmesi bu albümün ismine ilham veren. Albümü ışık hızıyla yayınlayan Orient müziğe çok çok teşekkür ediyorum. Kavuşamamış sevgililere armağan ettiğim bir albümdür bu.”

Kayıtların bir bölümü coronadan önce İstanbul’da, bir bölümü de Ege’de köy evinde hazırlandı. Kapanış sesli bir şiirle gerçekleşmekte; bir sonraki sürprizin habercisi… Söz ve müzikler Murat Melih’e ait, mixler ve düzenlemelerde kardeşi Anıl Sercan’ın katkısı var.

Dileğimiz daima sağlık, huzur, aşk, sanat ve tüm güzel şeylerin bizleri bulması. Büyük bir üstadın dediği gibi şarkılar eskimez. Umarım nice güzelliklere yol alırız beraberce; Lauda Amorem!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Pınar Azizoğlu “Dünya Telaşı” İsimli Albümünü Tüm Görkemiyle Dinleyicileriyle Buluşturdu!

İlk single’ı “ Anka”yı 2021 Ağustos ayında yayınlayan Türk Rock Müziği’nin güçlü sesli kadın vokali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: