Moribund Oblivion 20 Yaşında!

Yurtdışında sahne aldıkları ülkelerde unutulmaz konserlere imza atarak ses getirmeyi sürdüren ve yabancı basında övgüyle bahsedilen gruplarımızdan Moribund Oblivion, 20.yaşını kutluyor.

Grubun kurucusu ve aynı zamanda vokali Bahadır Uludağlar, hem kendi, hem grubun sosyal medya hesabından 20.yıllarıyla ilgili şu açıklamaya yer verdi:

” Moribund Oblivion 20 yaşında! 
Evet, 20 sene evvel tam da bugün bu grubu kurmaya karar verdim. Hayatımızın yarısını adadık ve uğrunda çok şeyler feda ettik. Bu sayede çok gezdik, çok gördük, çok dost ve çok düşman edindik. En büyük düşmanlar da daima içimizden çıktı ama hepsi bu gruba birşeyler kattı. Müzikle alakalı hayallerimizi Moribund Oblivion’la hayata geçirdik. Güzel ve büyük sahneler görüp çok kıymetli yerli yabancı müzisyen dostlarımızla birlikte çaldık senelerce. Hayat nasıl giderse gitsin müzik daima bizimle kaldı ve tek sadık hayat arkadaşımızdı. Yeri geldi yerden yere vurulduk yeri geldi övgülere boğulduk ama genel işleyişin bu olduğunu özümseyerek yılmadan müzik yapmaya, ülkemizi yurtdışında temsil etmeye devam ettik.

Elbette yanlış stratejiler oluşturduğumuz zamanlar oldu ama iyi işler de yapmak için canla başla çalıştık. Hem de Türkiye gibi bu işin yapılması, yaşanması zor bir ülkede. Bize zamanında “hayalperest” veya “bırakın boş işleri” diyen, her daim köstek olan insanlar vardı. 20 sene sonra bizleri yolda gördüklerinde çoluk çocuğa karışarak hayat keşmekeşinin içinde sistem piyonu olmanın serzenişiyle “hayat size güzel” demelerinin altındaki anlamı iyi bildik. İyi paralar kazanıp sadece mesleki kariyerler peşinde koşmayı değil, daha konforsuz ama hayallerimizle dolu olan bir yaşamı seçtik. Maddi manevi çok şeyler kaybettik bu uğurda doğru fakat bedelsiz ulaşılabilecek bir hayal yoktur. Bunu iyi anladık… Belki hala boş bir işin peşinden koşuyoruzdur kimilerine göre ama kimin umrunda… O sahneye çıkmadan evvelki son 30 saniyenin heyecanını yaşamak herşeye bedeldir. Heleki salon doluysa… Ne demek istediğimi sadece bu işe gönül verenler anlayabilir. Ömür ve sağlık oldukça çalmaya ve Moribund Oblivion’u yaşatmaya devam edeceğiz. Bize bu zamana kadar desteğini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler. “

Biz de Rockistasyonu.com olarak Moribund Oblivion ve Bahadır Uludağlar‘a nice müzikli yıllar diliyoruz! 

50608295 1097969213743677 1057834656705019904 n 256x300 - Moribund Oblivion 20 Yaşında!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alişan Özaydın’dan Taze Tekli: “Bulut İle Ay Işığı”

“Bulut ile Ay ışığı” benim kişisel gelişim şarkım oldu. Umutsuzluğa kapıldığım bir dönemde köy evimde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: