Moğollar Kaz Dağlarındaki Doğa Katliamına “Dur” Dedi!

Ülkemizin efsane gruplarından Moğollar, son günlerde Kaz Dağları‘nda yapılan doğa katliamına dur demek için, binlerce kişinin katılımıyla Balaban Mevkii‘nde gerçekleşen “Su ve Vicdan Nöbeti“nin akşamında Çanakkale Özgürlük Parkı‘nda sahne aldı.

1998 yılında yayınladıkları “30.yıl” albümlerinde yer alan, Mahsun Balcı‘nın yazdığı şiiri besteledikleri “Ölüler Altın Takar mı” şarkısıyla konsere başlayan Moğollar, ardından sahneye konuşmaları için Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan‘ı davet etti.

Ülgür Gökhan sözlerine; “Çanakkale bugün güzel bir gün yaşadı. Günlerdir mücadele ettiğimiz Su ve Vicdan Nöbeti’nin bugün zirvesini yaşadık. Mücadele’nin zirvesine geldik, sonuna değil. Bundan sonra devam edeceğiz, bu mücadeleyi başarıyla sonlandıracağız.” ifadelerini kullanarak başladı.

Bu mücadeleye destek verdiği için bazı kesimler tarafından eleştirildiğini belirten Ülgür Gökhan, “Ben Çanakkale Belediye Başkanıyım, Çanakkale halkını temsil ediyorum. Burada sizin sağlıklı su, hava ihtiyacınız, her türlü sağlık konuları beni yakından ilgilendirir. Bunun mücadelesini yapmak bana düşer, ben bu mücadeleyi yapıyorum” açıklamasında bulundu.

Ülgür Gökhan, “Bugün yürüyüşe katılanları “Moğollar” konseriyle mükafatlandırdıklarını, çevre hakları, insan hakları mücadelesinde, bütün mücadelelerde hep Moğollar var, besteleri var, tavırları var; yine bu konuda tavırlarını ortaya koydular. Kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, bizleri onurlandırdılar. Sizlere de Moğollar yakışırdı.” cümleleriyle sözlerini noktaladı.

Konuşmanın ardından Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Moğollar‘ın yaşayan efsanesi Cahit Berkay‘a, Çanakkale’ye özgü seramik takdiminde bulundu.

Ardından konsere “Geri Sar” şarkısıyla devam eden Moğollar, “Bi’şey Yapmalı“, “Dinleyiverin Gari” gibi birbirinden sevilen şarkılarını seslendirerek dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. 

m2 - Moğollar Kaz Dağlarındaki Doğa Katliamına "Dur" Dedi!

m3 - Moğollar Kaz Dağlarındaki Doğa Katliamına "Dur" Dedi!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alişan Özaydın’dan Taze Tekli: “Bulut İle Ay Işığı”

“Bulut ile Ay ışığı” benim kişisel gelişim şarkım oldu. Umutsuzluğa kapıldığım bir dönemde köy evimde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: