MG3 İlk Ep’sini Yayınladı: “Eski Kan”

MG3. Alman icadı 7,62 mm makineli tüfekten esinlenerek bir Türk Metal Grubuna verilen ilginç bir isim.

Kısaca; MG3. Açılımı; hızlı & kesinlikle ölümcül !! Sözler; Türkçe. Tarz; Heavy / Thrash. Tarif etmek için ille de birilerine benzetmek gerekirse; belki Testament ve Over Kill.

İlk EP ‘Eski Kan’ 2024 Şubat Ayı içerisinde Spotify’da yayınlandı. 4 parça içeriyor. Parçalar tavizsiz ve gerçekten çok sert. Her biri, suratına yediğin bir yumruk kadar sert; Eski Kan, Yarı İnsan, Yaratılış, UmutÇalan. Grup çok yeni. Fakat ekibin kendisi aslında pek de yeni sayılmaz;

Gitar & vokalde Taylan AYIK. Efsane Türk Heavy Metal grubu Diken’in kurucusu ve 1992’den bu yana pek çok Diken albümünü bize ulaştırmakla kalmayıp, kendi adına da pek çok solo albüme ve single’a imza atan ve hiç eskimeyen adam. Geçen yıllara rağmen, görünüşe göre enerjisinden ve öfkesinden pek de bir azalma olmamış. Davulda Can EKİCİ ve solo gitarda Kublai “qb” KAPSALIS. Bas gitarda; yine Diken’in ilk ve en orijinal kadrosundan (‘Hedef Büyük’ kadrosundan) Fatih BALCI .

Bu tarz ekstrem müzikte, Taylan AYIK, Türkiye’de tartışmasız Türkçe’yi en iyi kullanan birkaç sanatçıdan biri, belki de birincisi. Parçalar kadar, sözler de sert ve vahşi. Sırıtmıyor da; sanki 80’lerde bu tarz müzik, bütün Dünya’da ilk olarak Türkiye’de ortaya çıkmış ve buradan yayılmış gibi.

EP’ye adını veren Eski Kan, ürkütücü silah atışlarıyla giren intronun ardından bir bomba gibi patlıyor ve hiç yavaşlamadan devam ediyor. Yarı İnsan ve ardından Yaratılış, sözleriyle, gitarları ve davullarıyla, baslarıyla ve muhteşem sololarıyla adeta nefes almaya fırsat vermeden devam ediyor. Kapanış parçası; UmutÇalan, tıpkı bir ayin gibi. Biraz daha heavy tadında. Başladıgı şekilde alt yapıyı koruyarak devam ediyor ve fade out’a girene kadar, dinleyenlerin adeta kafasına kazınıyor. Sözler muhteşem ve nakarat o kadar akıcı ki; konuyla alakalı ya da alakasız, dinleyen – duyan herhangi birinin sonraki birkaç gün nakaratı diline dolamaması mümkün değil.

Taylan’ın da dediği gibi; “Bana gerek; Eski Kan!!” Sert müzik sevenler için geliyor; MG3 / Eski Kan.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Pınar Azizoğlu “Dünya Telaşı” İsimli Albümünü Tüm Görkemiyle Dinleyicileriyle Buluşturdu!

İlk single’ı “ Anka”yı 2021 Ağustos ayında yayınlayan Türk Rock Müziği’nin güçlü sesli kadın vokali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: