Metaforya İlk Bestesini Yayınladı!

Kadıköy – Taksim sahnelerinde bir çok kez gördüğümüz Metaforya ilk bestesini yayınladı. Kadrosunda Hilal Türker, Akif Özdin, Erdal Bayraktar, Murat Bayraktar ve Ozan Sezgin‘in yer aldığı Metaforya, günümüz sisteminin eleştirildiği ve gereksiz hırslarımızın dünyamızı başımıza yıkmaya devam edeceğini ele alan Mortal World adlı şarkısıyla ep çalışmalarının ilk adımını atmış oldu.

Death Metal türünde çalışmalar yapan grup şarkılarında öfke ve karanlık öğeleri barındıran bir müzikle toplumsal ve sistemsel olgulara dikkat çekmeye ve bunu yaparken metaforik sözlere yer vermeye devam edecek.

Grup, beste çalışmalarının yanında konserlere de devam ediyor. 7 Mayıs’ta Kadıköy The Wall‘da teklisini dinleyiciyle ilk kez buluşturacak olan grup, 4 Haziran’da da Dorock Taksim Heavy Metal Club‘ta konserlerine devam edecek. Grup, konserlerinde ayrıca Arch Enemy, Amon Amarth, Gojira, Jinjer, Lamb of God ve Moonspell gibi grupların da şarkılarına yer veriyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gökmen Devrimci’den İlk Single: “Katiller”

Gökmen Devrimci, “Katiller” isimli ilk teklisini yayınladı! Protest bir rock/metal şarkıyla ilk teklisini yayınlayan Gökmen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: