merhababensokak’tan Bahara Karışan Yeni Şarkı: Açar Kalbini

merhababensokakAçar Kalbini’ isimli yeni şarkısını bağımsız müzik platformu OnAir Müzik etiketiyle yayınladı.

Geçtiğimiz Kasım ayında Şule Çet anısına yayınlanan “Güneş Doğsa” isimli şarkısıyla ses getiren merhababensokak, müziğin eğlence vermesinin yanında toplumsal konulara da ışık tutması gerektiği düşünen gruplarımızdan.

Bu şarkıda bahar var

merhababensokak, ‘Açar Kalbini’ni isimli şarkısıyla baharı içinize taşıyor. Söz, müzik, düzenleme ve kayıtları gruba ait olan parça Alp Tanata’nın etkili vokali ve sözleriyle güçlü bir şarkıya dönüşüyor. ‘Kalbim çevrimdışıysa akıl tutar insanı’ diyen ‘Açar Kalbini’ güneşliğini aralayıp bakmak isteyenler için kalbe dokunan bir şarkı. Zaman kavramı üzerinden kişisel hikayeleri anlatan ‘Açar Kalbini’ şehir müziğinin son dönem temsilcilerinden merhababensokak’ı en iyi anlatan şarkılardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Açar Kalbini’n lirik videosu yine grubun imzasını taşıyor.

Albüm beklemede

merhababensokak’ın hedefi 2020 yaz aylarında yeni albümlerini yayınlamaktı.  Covit-19 süreci grubun stüdyo çalışmalarını etkilediği için albüm ileri bir tarihe ertelendi. Grup, büyük çoğunluğun evlerine hapsolduğu böyle bir dönemde dinleyenlerine yeni teklileri ile bir kez daha “merhababensokak” diyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gormot Sessizliğini “Korku” İle Bozdu!

Karadeniz’in büyülü enstrümanı tulumu progressive rock formuyla birleştirdiği iki yıl önce yayınladıkları ilk single “Hicazuri” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: