Mengene İkinci Teklisi “Yürü Bre Hızır Paşa”yı Yayınladı!

Mengene, Zülfü Livaneli’nin unutulmaz eseri İnce Memed’i yorumladıkları ilk parçasının ardından ikinci teklisi Yürü Bre Hızır Paşa ile yeniden müzikseverlerle buluştu.

Sözleri Pir Sultan Abdal’a, müziği Nihat Mugil’e ait olan eser, Bugu Records etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliğinde tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Kendi dallarında yaptıkları işlerde büyük beğeni toplayan oyuncu/yönetmen Barış Atay ve müzisyen Nihat Mugil’in, yıllar öncesinden başlayan ve bir araya geldiklerinde yaptıkları müzik çalışmalarını profesyonel bir platforma taşımaya karar vermeleriyle ortaya çıkan Mengene, iki kuzenin soyadlarından ilham alarak adını verdikleri ve kurdukları bir rock grubu.

Alternatif/modern rock soundunun hakim olduğu, etnik müzikten beslenen bir tarza sahip olan Mengene, İnce Memed ve Yürü Bre Hızır Paşa’yla başlayan yolculuğuna, deyişlere ve türkülere yapacağı yeni yorumlar ve bestelerle devam edecek.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: