Melisa Karakurt’dan Yeni Tekli: Saçlarımı Mı Kessem?

Alternatif yerli sahnenin yeni nesil temsilcilerinden Melisa Karakurt, söz ve müziği kendisine ait olan “Saçlarımı mı Kessem?” teklisini BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlardan dinleyicileriyle buluşturdu.

Genç müzisyenin, ufak elektronik desenlerle süslenmiş alternatif bir neo-soul parçası olarak dikkatleri çeken yeni teklisi dijital platformlarda yayında!

2018 yılı sonunda yeniden yorumladığı anonim eser “Bir Fırtına Tuttu Bizi” ile sesini geniş kitlelere duyuran Melisa Karakurt, ardından söz-müziği yine kendisine ait olan “Bi Cesaretle Gel” parçası ve son olarak Temmuz 2020’de şarkının akustik versiyonunu müzikseverlerle buluşturdu.
 
Müzisyenin yeni teklisi “Saçlarımı mı Kessem?” geleni, yeniliği ve değişimi içimize buyur etmek kadar bırakmayı da bilmenin önemine gönderme içeriyor. Bunu öğrenmeye çalışırken zorlanan ve kabullenmekten kaçan insan, kimi zaman susuyor ve kendisini melankolik sonsuz bir çembere sokan duyguların esiri olmayı seçiyor. Sorduğu soruyla birlikte saçını kesen kadın şarkısını, “artık birbirine iyi gelmediğini görüp vedalaşabilen ve hayatta hissettirmeyen duyguları terkedebilen” insanlara ithaf ediyor. Çünkü ‘bırakınca’ sonsuza kadar kaybetmiyor, o an bizi ağlatan, saçımızı kestiren duyguya bir anda dönüşüp ölene dek öyle kalmıyoruz.
 
Melisa Karakurt’un yeni teklisi “Saçlarımı mı Kessem?“, bir kadının yaşadığı dönemsel bunalım üzerinden özgürleşme sürecini yansıtıyor. Şarkıyla beraber çıkacak olan animasyon klip de bu hissiyatın derinleştirilmesine ve dinleyicilerle özel bir bağ kurmasına yardımcı olacak. “Saçlarımı mı Kessem?”den sonra gelecek olan “Nefes” parçası da bu sürecin ardından kafeslerini kırmış bir kadını konu alacak ve hem görsel hem de müzikal bütünlük açısından devam niteliğinde olacak.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Kadri Karahan’dan Yola Devam Şarkısı: “Gençliğimin Ağacı”

İlk single çalışması “Karanlık Bir Drama”yı 2019 yılında yayınlayan şair, müzik eleştirmeni, fotoğraf sanatçısı ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: