Melis Karaduman ve Canay Doğan’dan “Kadın”

Melis Karaduman ve Canay Doğan’ı, 5 kadın müzisyenle birlikte bir kez daha bir araya getiren “Kadın” parçası 8 Mart tarihinde yayınlandı, klip lansmanı ise 7 Mart’ta Rosa Moda’da gerçekleşti!
 
Melis Karaduman ve Canay Doğan’ın yeni şarkısı “Kadın”, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların her alanda yaşadığı sayısız problemi ve birçok farklı tehlikeyi içten bir şekilde anlatan bir şiir olarak dikkatleri çekiyor.
 
Kadınların hayatın her alanında ve her saniyesinde yaşadığı cinsiyet bazlı sorunları en doğru ve saydam şekliyle ele alan “Kadın”, aynı zamanda daha yaşanılabilir bir hayat oluşturmak için yetenekli sanatçıların yarattığı bir yaşam çağrısı. Alternatif sahnenin özgün sesleri Melis Karaduman ve Canay Doğan’a şarkı boyunca kendi alanlarında oldukça yetenekli isimler de eşlik ediyor. Söz ve müziği Canay Doğan ve Melis Karaduman’a ait olan bu şarkının enstrümantal altyapısında trompetiyle Dilan Balkay’ı, gitarıyla Dilara Çivici’yi, bas gitarıyla Seçil Bingöl’ü, klavyede Sena Nur Gül’ü (Paptırcem), davulda Leyan Senay’ı dinleme şansı elde ediyoruz. Kaan Arslan prodüktörlüğünde hazırlanan parçanın müzikal yapısında da kadın temsiliyetinin öne çıktığı “Kadın” şarkısı, kadınların kaygılarını ve hayatta kalma taleplerini didaktik olmayan bir perspektifle anlatarak güçlü bir şarkı ve dışavurum olarak karşımıza çıkıyor.

KLİP LANSMANI 7 MART’TA GERÇEKLEŞTİ!

Klip lansmanı ise Kadıköy’de bulunan Rosa Moda’da gerçekleşti. Birçok müzisyenin ve sektörün önemli paydaşlarının davetli olduğu lansmanda konuklar, klibi sanatçılar ve klipte bulunan oyuncularla birlikte ilk kez izlediler. 
 
Kadın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm dijital platformlarda video klibiyle birlikte yayında!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gökmen Devrimci’den İlk Single: “Katiller”

Gökmen Devrimci, “Katiller” isimli ilk teklisini yayınladı! Protest bir rock/metal şarkıyla ilk teklisini yayınlayan Gökmen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: