Mart Gibi’den Yeni Tekli: Karanlık Derin

Yaşadığımız anılar ve insanlar bize kimi zaman devam edebilme gücünü verir, kimi zaman da birer yük olup yolumuzdan alıkoyarlar.

Ancak geçmişte, karanlıkta kalmak öylesine çekici gelmektedir ki hala tüm varsayımlar ve ihtimallerden daha bağlayıcı bir unsurdur.

Bu karanlığında, diğer her şeyde olduğu gibi bir şiddeti, seviyesi ve derinliği mevcuttur. Kimi karanlıklar öylesine derindir ki artık daha karanlığına da, başladığınız yere de çok uzaksınızdır.

Uzak ama gerçek bir ihtimalin peşinde verdiğimiz kavganın ortasında hissettiğimizde kendimizi kazananın da kaybedenin de kendimiz olduğunu anlarız, benliğimizi saran umutsuzluk artık bizim bir parçamız olmuştur ve artık çok geçtir.

Eserlerine ve grubun genel izlenimine baktığımızda umut unsurunun gerek müzikal, gerek de yazım anlamında ön planda tutulduğunu görmekteyiz, şiddetli duyguları ve bireysel devinimleri gündelik yalınlık ve olağan çıplaklığıyla aktarmayı tercih eden Mart Gibi bizleri ‘Karanlık Derin‘ eserleriyle selamlamakta, bu selam müzikal dokusuyla hüzün ve hayal kırıklığı ön plandayken aksine vokal dinamiği ve edebi yapı itibari ile eşlik etmeye, dinleyicisini derdine ortak etmekte de ısrar ediyor.

Söz ve Müziği Umut Tosun‘a ait olan ‘Karanlık Derin‘in kayıtları Moda 101 stüdyosunda alındı, yapımcılığını Fono Muzik etiketi ile Oğuzhan Güngörmüş‘ün üstlendiği eserde Vokal’de Ertuğrul Teber, Elektrik Gitar’da Rıza Cengiz, Bas Gitar’da Gökhan Erdoğmuş, Klavye’de Berkay Aygör bulunmakta.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

İdris Koçoğlu’ndan Yeni Single: “Son Kez”

İdris Koçoğlu yeni single çalışması ‘Son Kez‘i yayınladı. Ben İdris Koçoğlu, Türkçe Rock müziğin yaratıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: