Maltbaa Band İlk Single Çalışmasını Yayınladı: İstemem

Bir platformda gönüllü olan grup üyeleri platform içerisinde tanışıp müzik ile ilgili bir etkinlikte buluşmasıyla şekillenen Maltbaa Band, “İstemem” adlı ilk single çalışmalarıyla karşımızda.

Sözleri ve müziği Batuhan Topal, Burak Konak‘a ait olan ve bağımsız olarak yayınlanan şarkının aranje, mix ve mastering işlemleri Burak Konak tarafından gerçekleştirildi.

Tüm dijital platformlarda yayınlanan single, insanların kendi ahlaki değerlerine inanmayıp, başkalarının ahlaki değerlerine göre yaşamaya çalışmasını ve diğer insanları da buna itmek istemelerine karşı bir eleştiri konusunu ele alıyor.

Grup üyeleri kendileriyle ve söz konusu single çalışmaları “İstemem” ile ilgili şunları ifade ediyor: “Grup olarak 3 kişi kaldığımız dönemde kendimizi geliştirmek ve diğer amatör gruplardan biraz daha sıyrılmak için kendi bestemiz yapmaya karar verdik. Bu dönem içerisinde bildiğimiz bilgileri kullanarak ve araştırarak beste yapmaya koyulduk. Hiçbir yerden destek almadan Yaklaşık 1 ay içerisinde bestemizin kayıtlarını hallettik ve kendi sosyal medya hesaplarımız üzerinden ve dijital platformlarda şarkımızı paylaştık. Bestemizi yaparken söz aşamasında biraz da protest olmasını tercih ettik grup olarak ve bu şekilde yazmaya çalıştık. Müzik kısmında ise klavye de ekleyerek biraz daha Anadolu Rock tadı vermesini istedik.”

Maltbaa Band; vokal’de Batuhan Topal, bas gitar’da Burak Konak, gitarlar’da Halil İbrahim Güngül ve Barış Kara, davul’da ise Yiğitcan Sabancı‘dan oluşuyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Can Gox’dan “Deli Eylül” Yorumu!

Sevilen, başarılı besteci ve yorumculardan Can Gox, yeni albümü “Dem”in ikinci teklisi “Deli Eylül”ü yayınladı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: