Anasayfa » Köşe Yazıları » MABEL MATİZ KAYSERİ KONSERİ

MABEL MATİZ KAYSERİ KONSERİ

Tam bir sene sonra yine, yeniden Mabel Matiz konserindeydim! Tabii ki de deli gibi eğleneceğim düşüncesiyle gittim ve tam da tahmin ettiğim gibi oldu. Benim için konserdeki tek sıkıntı yer mevzusuydu, o da yerler numaralı değildir diye düşündüğümden kaynaklandı. Bileti son güne bıraktım, arkalara kaldım. E ne yapalım her konseri önlerden izleyecek/dinleyecek değiliz ya. Bu da böyle oldu.

Gelelim asıl mevzuya, bu güzel konsere… Saat 19.30 civarında sahneye çıkan Matiz, konsere “Aşk Yok Olmaktır” parçasıyla başladı. E tabii salon durur mu? Yooo… Islıklar, alkışlar koptu gitti.
Yalnız bu eşlik etme, kopma durumları çok az sayıda ve belirli parçalarda oldu. Bu durumda Matiz’i kesinlikle suçlamıyorum, gerçekten ekibi ve kendisi bizlere çok eğlenceli bir gece yaşattılar. Eğlendirmenin, eğlenmenin hakkını verdiler ama gelen insanlar bu konuda yetersizdi. Daha çok konsere gelmek için gelen insan modeli gibiydiler. Bu durum biraz tadımı kaçırsa da inanın eğlenmekten asla vazgeçmedim. 🙂

Özellikle “Fena Halde Bela”, “Geziyorum Dünya İşte”, “Ahu” gibi son albümde yer alan parçalar çalınca, keyfime/keyfimize diyecek yoktu.
Bunların yanı sıra Sezen Aksu coverlarına da yer verdi. “Onu Alma Beni Al”, “Şinanay” gibi…
12903599_10154047018129889_90007584_o
Konserin bir diğer gözdesi ise Ceren Deniz. Matiz’e keman ve geri vokal’de eşlik eden Deniz, Mabel Matiz’in sahneye kendisine bırakmasıyla birlikte Yasemin Mori’nin sevilen parçası “Nolur Nolur Nolur”u seslendirdi. Güzel bir performanstı! 🙂 Yani uzun lafın kısası ben çok eğlendim, darısı sizin başınıza!
12914827_10154047018084889_1017806866_o
 “Ahıra girmeyen bir koçtum, ot buldukça uçtum.”

TAVSİYE: En kısa zamanda bir Mabel Matiz konserine gidin! Bar konseri olursa daha iyi olur ama.

Hakkında Zeynep Toker

Avatar
Rockistasyonu.com'da Yazar / Allianz Motto Müzik

Diğer Haberler

Bahadır Abi’ye… 1955 – ∞

Bir sanatçıya; onu sadece ekranlardan tanıyıp, hiç oturup iki çift laf etmeden sonsuz sevgi, saygı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir