Leyan Senay Türk Kadının Gücünü Dünyaya Duyurmaya Geliyor!

Genç yaşta elde ettiği başarılarla kadınlara ilham veren; dikkat çeken uluslararası çalışmalarıyla adından söz ettiren Belçika kökenli davulcu Leyan Senay ilk single’i Bluetiful’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Videomite etiketiyle yayınladı.
 
Türk geleneksel ritimlerini ve kültürünü tüm dünyaya temsil ederek dünya çapında ses getiren Leyan, sözü ve müziği kendisine ait olan ve davulculuğunun yanı sıra vokal yeteneğini de gösterdiği; doğu batı müziğini sentezlediği ilk single’i Bluetiful ile Türk kadının gücünü dünyaya duyurmayı hedefliyor.
 
Düzenlemesi Arıkan Sarıkaya ve Can Alper’e ait olan parçanın klibini Black Eyed PeasmaNgaHayko CepkinCem AdrianSena Şener gibi isimlere yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren başarılı yönetmen Mustafa Özen imzası taşıyor. 
 
En büyük hedeflerinden biri kadınlara özgürce hayallerinin peşinden gitmeleri için ilham ve cesaret vermek olan Leyan, ilk single’i Bluetiful’u şu sözlerle ifade ediyor;
 
“Bu şarkı aslında sanat serüvenimde kendime söylemek istediğim cümleler ve kendime verdigim bir hediye olarak ortaya çıktı ilk. Zor anlarımda bana güç veren ve ‘hadi Leyan, başarabilirsin!’ diyen… Dinleyenlere de bu gücü ve ilhamı tüm mavilikleriyle hissettirmesini diliyorum…”
 
Kariyeri boyunca birçok ünlü grup ve orkestrayla çalışan aynı zamanda davul eğitimcisi, söz yazarı ve uluslararası kadın dayanışma toplulugu Hit Like a Girl‘un Türkiye temsilcisi olarak bağımsız bir şekilde yolculuğuna devam eden sanatçı, Ted X konuşmacısı oldu ve ‘2022’nin en ilham verici kadını’ ödülünü de kazandı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Pınar Azizoğlu “Dünya Telaşı” İsimli Albümünü Tüm Görkemiyle Dinleyicileriyle Buluşturdu!

İlk single’ı “ Anka”yı 2021 Ağustos ayında yayınlayan Türk Rock Müziği’nin güçlü sesli kadın vokali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: