LeatherFrank İlk Kısaçalarını Yayınladı: Dark Forest

2017 yılında İzmir’de bir psychdelic/stoner rock projesi olarak kurulan LeatherFrank, beste çalışmalarının ardından ilk kısaçalarını tamamlayarak bu yıl başında yayınladı.

Grubun ilk kısaçaları, grup üyelerinin yıllardır içlerinde barındırdıkları müzikal birikimin seri halde birbirini takip edecek olan meyvelerinin ilki. Leatherfrank, tarzını belirgin bir tarzla isimlendirmese de; şarkılarında temel olarak Psych, Stoner, Kraut, Heavy Blues öğelerinin baskın olduğunu ifade ediyor.

Şarkıların tamamının söz ve müziği grup üyelerine ait olan Dark Forest, Pür Stüdyo İstanbul‘da canlı olarak kaydedildi. Mix ve mastering işlemleri de SOO Stüdyo İzmir‘de Savaş Okan Oksit tarafından yapıldı.

İzmir içerisinde yaptıkları müzik tarzının daha da yaygınlaşması için benzer gruplar ile periyodik organizasyonlar düzenleyen Leatherfrank, gitar vokal’de Bora Şentürk, gitar’da Orkun Demirtay, bas gitar’da Batu Divrik, davul’da ise Hakan Saraç‘tan oluşuyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gormot Sessizliğini “Korku” İle Bozdu!

Karadeniz’in büyülü enstrümanı tulumu progressive rock formuyla birleştirdiği iki yıl önce yayınladıkları ilk single “Hicazuri” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: