Kurnaz 3. Stüdyo Albümlerini Yayınladı: Suç Yeri

Uzun yıllardır konser, üniversite şenlikleri, bar ve etkinliklerde boy gösteren Kurnaz, uzun bir aradan sonra 3.stüdyo albümü “Suç Yeri” ile tekrar hayranlarının karşısına çıkıyor.

Kurnaz, 2010 yılında büyük çıkış yaptığı “Muhtaç Etme” isimli parçasının yer aldığı “Zamansız”, 2015 yılında ise “Oyun Kitabı” albümlerini dinleyicilerine sunduktan sonra, uzun bir aranın ardından 3.stüdyo albümleri “Suç Yeri”ni Ocak ayında hayranlarıyla buluşturdu.

8 parçadan oluşan albüm, modern rock müziğinin çeşitli tınılarını bünyesinde bulundurmasıyla dikkat çekiyor. Albümde hem akustik, hem slow hem de bilinenin dışına çıkılmış enerjik rock parçalar Kurnaz tarzıyla dinleyicilerine sunuluyor.

Grubun albüme adını veren şarkısı “Suç Yeri”, uzun zamandır duymaya özlem duyduğumuz hareketli ve modern altyapısıyla bizleri dolu dizgin müzikal bir yolculuğa çıkartıyor.

Ocak ayı içerisinde dijital mecralarda yerini alan albümün çıkış ve ilk klip parçası olarak “Suç Yeri” seçildi ve çekimler Yunus Cankaya tarafından Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleştirildi.

Uzun aradan sonra 3. albümleriyle hayranlarının karşına çıkan grup, yapılacak lansman konseri ile tüm albüm parçalarını canlı olarak söyleyecek.

Altyapısı çok uzun yıllara dayanan Kurnaz; vokalde Gökçe Kuran, elektro gitarlarda Murat Derya Bulut ve Hakan Doğan, bas gitarda Taner Tınaz, davulda Hasan Can Türkkanı ve klavyede Atacan Canay’dan oluşuyor. Albümün prodüktörlüğünü ise önceki albümlerin de prodüktörlüğünü yapan, grup üyelerinden Gökçe Kuran ve Taner Tınaz üstleniyor.

Kurnaz, müziğe bakışını “Her albümde yapmaya çalıştığımız, kendini tekrarlayan işlerin olabildiğince dışında kalıp,  daha fazla yaratıcılığa özen göstererek iyi işler çıkartabilmek. Hiçbir albümümüz bir öncekinin değişik bir versiyonu olamaz. Mutlaka kendimizi ve müziğimizi geliştirmeliyiz.” sözleriyle tanımlıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sera Savaş’la “Gündüz Aşık Olmak”

Sera Savaş, albümün dördüncü şarkısıyla bizleri duygusal bir yolculuğa ve yüzleşmeye sürüklüyor.   Garaj Müzik etiketli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: